Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.8.): Zelený deň altcoinov, Ehtereum Classic výrazne posilnilo

Článok

Správy a Ethereum Classic
Správy a Ethereum Classic

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Zelený deň altcoinov, Ehtereum Classic výrazne posilnilo

Hodnota Bitcoinu sa aktuálne pohybuje medzi 6300 až 6600 dolármi, čo je príležitosť pre altcoiny, aby sa konečne nadýchli a dostali sa zo svojich tohtoročných “low”. Väčšina popredných altcoinov  za posledných 24 hodín zaznamenala mierne posilnenie voči Bitcoinu, pričom víťazom sa jednoznačne stalo Ethereum Classic, ktore posilnilo voči BTC o 16 percent. V zelených číslach, hoci už nie tak výrazne, skončilo aj Ethereum (3%), Bitcoin Cash (takmer 3%), Dash (3,5%) či NEO (5%). Dominancia Bitcoinu na trhu je 53%, pričom kapitalizácia sa vrátila nad 200 miliárd dolárov. (coinmarketcap)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bill Harris negatívne o kryptomenách

Bývalý CEO PayPalu Bill Haris vyhlásil, že Bitcoin je kult, ktorý šíri množstvo falošných tvrdení a v skutočnosti nenapĺňa vlastnosti, ktoré vyzdvihujú jeho podporovatelia. Bitcoin podľa neho nie je bezplatný, okamžitý, efektívny, bezpečný, či globálne prijímaný a užitočný, ako sa to o ňom tvrdí. Harris je tradičným kritikom kryptomien. V minulosti napríklad vyhlásil, že kryptomeny sú podvod a v prípade Bitcoinu ide o pump-and-dump schému, akú doteraz nevidel. (livebitcoinnews)

Bullrun až koncom roka?

CEO a spoluzakladateľ BitMEXu Arthur Hayes naznačil, že aktuálne letné dovolenkové obdobie neprinesie žiadny bullrun a trhy sa pravdepodobne začnú “zahrievať” až v treťom a štvrtom kvartáli tohto roka. Hayes ešte v júli vyhlásil, že Bitcoin podľa neho klesne k hodnote 5000 dolárov, kým sa dočkáme bullrunu a BTC dosiahne magických 50 000 USD. To sa však stane pravdepodobne len v prípade pozitívneho rozhodnutia SEC v súvislosti s Bitcoin ETF. (dailyhodl)

Rýchle správy

VENEZUELA: Venezuela, krajina, v ktorej vznikla prvá národná kryptomena Petro, zvažuje založenie centrálnej banky pre kryptomeny.

EURÓPSKA ÚNIA: Európska únia podľa návrhu Výboru pre hospodárske a menové záležitosti plánuje regulovať ICO, teda počiatočnú ponuku mincí.

HUOBI: Kryptoburza Huobi, ktorá patrí medzi najväčšie na svete, otvára platformu umožňujúcu obchodovanie s kryptomenami veľkým inštitucionálnym investorom.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.