Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.3.): Bitcoin, extrémny strach a Akon zachraňuje Afriku

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

FED vystrelil cenu Bitcoinu o vyše 10%, no napokon sa zrútil

Bitcoin zjavne veľmi citlivo reaguje na dianie vo svetovej ekonomike a v súčasnej dobe obrovskej neistoty súvisiacej s koronavírusom je to badateľnejšie, než kedykoľvek predtým. Dôkazom toho je aj výstrel ceny Bitcoinu o vyše 10% po tom ako americký FED znížil úrokovú sadzbu na nulu, čo znamená, že banky nemusia platiť nič za to, aby si požičali peniaze od centrálnej banky. Viac sa tejto téme venujeme tu.

Na trhu s Bitcoinom je extrémny strach, naznačuje Fear & Greed Index

Bitcoinový Fear & Greed Index (BFGI), ktorý vyjadruje sentiment na trhu s bitcoinom, je aktuálne na takmer najnižších hodnotách. Znamená to, že na trhu s BTC panuje obrovská nervozita a strach. Index BFGI na stupnici od 1 do 100 analyzuje náladu na trhu. Čím je hodnota nižšia, tým na trhu panuje väši strach (fear) a čím je vyššia, tým vyšší optimizmus, respektíve “extrémnu chamtivosť“ (greed). Viac sa dočítate v tomto článku.

Coinbase spúšťa batching. Ponúka úsporu nákladov za transakcie

Americká zmenáreň Coinbase oznámila svojim zákazníkom novú funkciu, ktorá im ušetrí peniaze za transakčné poplatky. Americká zmenáreň totiž začína podporovať tzv. batching (dávkovanie), čo znamená, že umožní, aby sa jednotlivé transakcie v reťazci spojili do jednej. Zníži sa tým zaťaženie siete BTC a popri tom výsledné poplatky, ktoré zákazníci zaplatia za transakcie. Coinbase odhaduje, že tým jej užívatelia ušetria na poplatkoch okolo 50%. Pridáva sa tak k platformám ako Kraken či ShapeShift, ktoré túto funkciu ponúkajú už dlhšie. (cointelegraph.com)

Akon hovoril o kryptomene Akion. Má pomôcť Afrike

Už sme spomínali, že populárny spevák Akon, ktorý je známym filantropom, sa rozhodol pomôcť Afrike založením kryptomeny Akoin. V rozhovore pre Cointelegraph načrtol, ako by mala fungovať a ako môže pomôcť čiernemu kontinentu. Podľa Akona je poslaním tohto tokenu uvoľniť potenciál najväčšej pracovnej sily na svete. Poháňať ju majú atomové swapy medzi kryptomenami, menovými pármi a kreditmi mobilných telefónov v sieti Akoin. ,,V Afrike máme veľa mien, no mnohé sú extrémne nestabilné a ľudia im nedôverujú. Dostalo sa to až do bodu, kedy bežní Afričania už ani tieto meny nepoužívajú a využívajú kredity svojho mobilného telefónu na obchodovanie so základným tovarom, ako sú produkty, ovocie a iné veci,” vysvetlil. Africký kontinent považujú za ideálny priestor pre adopciu kryptomien viacerí odborníci z kryptopriemyslu. Napríklad aj šéf Cardano Charles Hoskinson či Jack Dorsey z Twitteru, ktorý je veľkým podporovateľom vývoja Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne