Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.10.): Inštitúcie investujú do Bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Záujem inštitúcii o Bitcoin rastie, naznačujú dáta Grayscale

Spoločnosť Grayscale informovala, že v treťom kvartáli 2019 bolo celovo investovaných do jej produktov 254 miliónov dolárov. Ide o najväčšie množstvo investovaných peňazí do digitálnych mien cez túto platformu a medzikvartálny nárast až o takmer 85 miliónov dolárov. Dôležité je poznamenať, že hlavnými prispievateľmi boli inštitúcie, ktorý mali na týchto investíciách viac než 80% podiel. ,,Je smiešne, keď sa v médiách píše o tom, kedy začnú inštitúcie konečne investovať (do bitcoinu). Vidíme, že inštitúcie neustále investujú a deje sa to už dlhú dobu,” uviedol k týmto štatistikám riaditeľ Grayscale pre oblasť predaja a rozvoja obchodu Rayhanes Sharif-Askary. (cointelegraph.com)

Facebook by mal radšej použiť Bitcoin, tvrdí republikán Davidson

Americký republikánsky politik Warren Davidson vyhlásil, že by Facebook urobil omnoho lepšie, keby upustil od myšlienky vydať svoju vlastnú kryptomenu Libra a namiesto toho by pridal do peňaženky Calibra podporu pre Bitcoin. Upozornil tiež na mnohé prehrešky Facebooku z minulosti, ktoré spochybňujú jeho dôveryhodnosť. Viac sa dočítate tu.

Facebook by mal radšej použiť Bitcoin, tvrdí republikán Davidson

Guvernér Bank of England obhajoval Libru

Odlišný postoj, než väčšina kolegov z brandže, zaujal voči kryptomene Libra guvernér Bank of England Mark Carney. Pre portál TheStar skonštatoval, že Libra upozornila na nedostatky tradičného finančného systému, ktorý je neefektívny a preto by mala byť súčasťou riešenia. Ide predovšetkým o vysoké náklady na pohyby peňazí, či neuveriteľne dlhý čas, kým sa realizujú. ,,Tieto platby by mali byť okamžité, rovnako ako pri výmene bankoviek online. Malo by to byť prakticky bez nákladov a stopercentne odolné,” uviedol. (cointelegraph.com)

Bývalý šéf CFTC navrhuje decentralizovaný americký dolár

Bývalý šéf Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Christopher Giangarlo uviedol, že americká vláda by mala digitalizovať dolár a odobrať popri tom moc centrálnym bankám. Svoju myšlienku rozvil v rozhovore pre Wall Street Journal. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Bývalý šéf CFTC navrhuje niečo ako decentralizovaný americký dolár

Wilshere aktualizoval svoju žiadosť o Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) informovala, že verejnosť môže opäť pripomienkovať návrh o schválenie Bitcoin ETF zo strany spoločnosti Wilshere Phoenix. Tá medzitým aktualizovala svoju žiadosť o informáciu, že o úschovu bitcoinov by starala spoločnosť Coinbase prostredníctvom svojej platformy Coinbase Custody, ktorá je v súčasnosti najväčším inštitucionálnym správcom digitálnych aktív. (cointelegraph.com)

Ripple oznámilo ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, uzavrela partnerstvo s treťou najväčšou spoločnosťou v oblasti finančných služieb na svete londýnskou firmou Finastra, ktorá by mala začať využívať technológiu RippleNet. Spolupráca medzi Finastra a Ripple by mala viesť k tomu, že vyše 200 súčasných klientov Ripple získa recipročne prístup k rozsiahlej bankovej sieti Finastra, ktorá zahŕňa 48 z 50 najväčších svetových bánk. Viac o tejto spolupráci sa dočítate v tomto článku.

Ripple oznámila ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne