Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.1.): Čínsky ban je vraj dobrá vec, stiahnuté ETF & Craig Wright

Článok

Bitcoin dno
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitwise Asset Management stiahol svoju žiadosť o Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) oznámila, že spoločnosť Bitwise Asset Mangement stiahla svoju žiadosť o schválenie Bitcoin ETF. Ide už o druhé stiahnutie zo strany podávateľa u tohto produktu za necelý polrok. Podobne tak spravila spoločnosť VanEck. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Bitwise Asset Management stiahol svoju žiadosť o Bitcoin ETF

Dôležitý fundament: Hashrate stúpa napriek zvýšeniu mining difficulty

Nedávno sme publikovali článok, v ktorom sme uviedli tri dôležité bitcoinove fundamenty v roku 2020 mimo halving. Okrem počtu aktívnych adries, budovania infraštruktúry pre inštitucionálnych investorov bol uvedený aj hashrate, ktorý napriek zvýšeniu obťažnosti (mining difficulty) ťažby dosiahol ďalší rekord, čo je dozaista pozitívne konštatovanie. Viac sa dozviete tu.

Dôležitý fundament: Rekordný hashrate Bitcoinu napriek zvýšeniu mining difficulty

Zákaz obchodovania kryptomien v Číne je dobrá vec, tvrdí CEO Vechain

Zaujímavé názory na situáciu v Číne týkajúcu sa blockchainu a kryptomien vyjadril CEO kryptoprojektu Vechain (VET) Sunny Lu. Ten v rozhovore pre Nugget’s News skonštatoval, že zákaz obchodovania kryptomien v Číne je vlastne dobrá vec, pretože eliminuje negatívne dopady na populáciu 1,3 miliardy ľudí v prípade, že obchodujú a investujú do nekvalitných kryptoprojektov alebo rôznych “scamov”. Lu si myslí, že Čína zohráva v oblasti kryptomien významnú úlohu a vyjadrenie čínskeho prezidenta Jinpinga Xiho v októbri 2019 o tom, že krajina smeruje k zavedeniu blockchainu do národného hospodárstva považuje za najdôležitejšiu fundamentálnu správu pre kryptomeny v minulom roku. Nevyrovná sa tomu ani záujem o tento sektor zo strany Facebooku, či otvorená náruč kryptotrhu od štátov ako Malta či San Marino. Sunny Lu zároveň uviedol, že vládny záujem Číny o blockchain bol skvelým impulzom pre VeChain, ktorý sa snaží konkurovať Ethereum a riešiť jeho nedostatky. (cryptoslate.com)

Wright nepremiestnil milión BTC, no transakcia miliardy stála len 48 centov

V čase, kedy sa intenzívne rieši rast ceny kryptomeny Bitcoin SV, ktorý mala na svedomí špekulácia o tom, že kontroverzný samozvaný “Satoshi Nakamoto” Craig Wright sa dostal k prístupovým kľúčom k miliónu bitcoinov (Wright to zatiaľ nijak nedokázal), zaplavila Twitter falošná správa o tom, že Wright premastnil 1 000 000 BTC na svoju peňaženku na burze Huobi. Nebola to pravda, no podobná transakcia upozornila na to, aké lacné vedia byť prevody obrovských peňazí pomocou Bitcoinu. Viac sa dozviete tu.

Wright nepremiestnil 1 000 000 BTC, no transakcia miliardy stála len 48 centov

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.