Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.6.): Binance a možné dôsledky & zoznam investorov do kryptomeny Facebooku

Článok

bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to také zlé?

Včera sme sa dozvedeli, že burza Binance od 12. septembra zablokuje možnosť obchodovania pre užívateľov, ktorí sa budú pripíjať na Binance z USA. Táto negatívna správa (hoci deň predtým Binance oznámila, že čoskoro spustí v USA regulovanú burzu Binance US), spôsobila nielen očakávaný prepad hodnoty kryptomeny Binance Coin, ale aj mnohých ďalších altcoinov. Nemusí však ísť len o krátkodobú turbulenciu. Burza Binance je totiž v prípade mnohých altcoinov jedinou burzou, ktorá ich ponúka na obchodovanie americkému trhu. Ktoré to sú, čo to bude znamenať a sú obavy prehnané? Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Faktor Binance: Američania stratia prístup k 72 kryptomenám. Je to naozaj také zlé?

Neoficiálny zoznam investorov do kryptomeny Facebooku je poriadne veľký

Včera sme vás informovali o tom, že do pripravovanej kryptomeny Facebooku investoval tucet firiem, medzi ktoré patria aj VISA, MasterCard, PayPal či Uber. Portál TheBlockCrypto.com teraz zverejnil zoznam množstva ďalších firiem, ktoré budú túto novú digitálnu menu podporovať. Upozorňujeme, že tento zoznam Facebook oficiálne nepotvrdil. Očakáva sa to však čoskoro. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.  

Neoficiálny zoznam investorov do kryptomeny Facebooku je poriadne veľký

Rýchle správy

WEISS RATINGS: Agentúra Weiss Ratings, ktorá už vyše roka a pol zverejňuje ratingy kryptomien, zvýšila Bitcoinu známku na hodnotenie B, vďaka ktorej je najlepšie hodnotenou kryptomenou súčasného trhu. O tom sme vás informovali už v úvode týždňa. Agentúra však teraz k ratingu poznamenala, že BTC je vhodnou investíciou, no investori by si mohli počkať ešte na jeho lepšiu cenu, keďže očakávajú korekciu súčasného rastu. Nuž uvidíme, či sa dočkajú.

XRP: Marjan Delatinne zo spoločnosti Ripple oznámila, že v posledných týždňoch sa k produktu RippleNet pridalo ďalších 14 bánk a finančných inštitúcii a len v prvom štvrťroku 2019 zaznamenal RippleNet viac transakcií, než za celý rok 2018.

INDIA: Zákaz kryptomien v Inidí naberá absurdné rozmery. Hovorí sa o tom, že v Indii by mohol predstavovať trest za obchodovanie s kryptomenami až 10 rokov väzenia.

LITVA: iný spôsob regulácie kryptomien navrhujú v Litve. Tam by mali mať možnosť investovať do kryptomien len tí, ktorí overia svoju totožnosť prostredníctvom svojich ID.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne