Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.10.): Záujem o BTC futures, Litecoin, BNB & Libra

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Stretnutie Libra Association dopadlo dobre napriek odchodu ďalšieho člena

Vo švajčiarskej Ženeve sa včera stretli zástupcovia firiem, ktoré sa zapojili do Libra Association zastrešujúcej projekt kryptomeny Facebooku s názvom Libra. Členské spoločnosti v rámci stretnutia opätovne potvrdili svoj záujem spolupodieľať sa na tvorbe digitálnej meny, ktorej hodnota bude vyvážená kombináciou viacerých stabilných mien. Ich náladou vraj neotriasol ani odchod viacerých členov. Viac sa dočítate tu.

Stretnutie Libra Association dopadlo dobre napriek odchodu ďalšieho člena

Transakcia Bitcoinu v hodnote miliardy stála len necelé $4

Generálny riaditeľ burzy Bitstamp Nejc Kondrics vyzdvihol obrovskú užitočnosť Bitcoinu, keď poukázal na mimoriadne nízke náklady transakcie bitcoinov v hodnote takmer miliardy dolárov. Viac o tomto zaujímavom prevode sa dočítate tu.

Transakcia Bitcoinu v hodnote miliardy stála len necelé $4

CME: Záujem o Bitcoin Futures je stále silný

Americká burza Chicago Mercantile Exchange (CME) uviedla, že napriek poklesu ceny bitcoinu bol záujem ľudí o obchodovanie Bitocin Futures na CME aj v treťom kvartáli stále silný. Denne bolo otvorených viac ako 4600 kontraktov, čo je nárast o 61% oproti tretiemu kvartálu 2018. CME plánuje v prvom kvartáli 2020 spustenie obchodovania bitcoinových opcii. ,,Na základe zvyšujúceho sa dopytu klientov a robustného rastu veríme, že zavedenie opcii poskytne našim klientom ďalšiu flexibilitu pri obchodovaní a zabezpečení ich cenového rizika,” uviedol Tim Mcourt z CME.  (cointelegraph.com)

Litecoin oslavoval 8 narodeniny. Nadácia má peniaze na 2 roky dopredu

Kryptomena Litecoin oslávila pred dvoma dňami svoje 8. narodeniny. ,,Sieť Litecoin nepretržite funguje už 8 rokov s nulovými prestojmi. V rámci tohto časového obdobia sa na nej v podobe LTC previedlo viac ako 500 000 00 000 dolárov. Tešíme sa na ďalších 8 a viac rokov!,” tweetoval k tejto príležitosti tvorca kryptomeny LTC Charlie Lee. Počas “osláv” však musel riešiť aj menej príjemne záležitosti. Najdiskutovanejšou odpoveďou na jeho “tweet“ totiž boli obavy o budúcnosť nadácie zastrešujúcej vývoj tejto kryptomeny Litecoin Foundation ,,Litecoin Foundation nie je blízko bankrotu. Nepočúvajte hlúpe klamstvá a FUD. Máme dostatok peňazí na to, aby sme fungovali ďalšie 2 roky,” odpovedal. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

COINBASE & LIBRA: Šéf americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong povedal, že správanie amerických senátorov, ktorí tlačili na firmy, aby odstúpili od Libra Association, je absolútne neamerické.

BINANCE: Najväčšia burza s kryptomenami Binance uviedla na švajčiarskej burze Six Exchange prostredníctvom partnerstva s firmou Amun špeciálny ETP produkt (exchange traded product) na svoju natívnu kryptomenu Binance Coin (BNB).

ELECTRUM & LN: Populárna bitcoinová softvérová peňaženka Electrum bude podporovať od ďalšieho updateu technológiu Lightning Network pre realizáciu rýchlych a nízko nákladových bitcoinových transakcií.

ONECOIN: Zarytí podporovatelia Ponzi-schémy OneCoin sa vyhrážajú Jen McAdamovej, ktorá sa sama stala obeťou tohto podvodu, smrťou. McAdamova sa v súčasnosti snaží upozorňovať na riziká investovania do OneCoinu v rámci rôznych podcastov. Sama na nej prerobila okolo 277 000 dolárov. V tejto čiastke sú zahrnuté aj peniaze rodinných príslušníkov, ktorých svojho času prinútila do OneCoinu investovať.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne