Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.9.): Dosiahli kryptomeny svoje dno? Altcoiny sa vraj nikdy nevrátia na ATH

Článok

Bitcoin požiera altcoiny - správy dňa
Bitcoin požiera altcoiny - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Dominancia BTC klesla, Ethereum ožilo

Dva dni po tom, ako Ethereum dosiahlo svoje 16-mesačné minimum (menej než 170 dolárov), zaznamenala druhá najhodnotnejšia kryptomena pekný rast a aktuálne sa obchoduje za 210 USD. Dominancia Bitcoinu na trhu klesla napriek jeho rastu na hodnotu približne 6500 dolárov o zhruba dve percentá (56%), čo sa prejavilo na raste takmer všetkých väčších altcoinov. Po krvavom úvode týždňa tu tak máme oživenie trhu, ktoré však môže byť len krátkodobé.

Pokiaľ ide o Ethereum, jeho obrovský pád z úvodu týždňa bol spôsobený najmä tým, že ICO projekty v panike predávali svoje ETH. Podľa údajov prieskumu TrustNodes predali v priebehu posledných 10 dní 3x viac ETH než za celý august. Dôvodom panického predaja bola snaha zabezpečiť financie na vývoj projektov. (cointelegraph)

Novogratz: Kryptomeny dosiahli 13. Septembra svoje dno

Mike Novogratz, známy miliardár z Wall Street, ktorý posledné roky venuje hlavne kryptomenám a spoločnosti Galaxy Digital Capital Management, si myslí, že kryptomeny 13. septembra dosiahli svoje dno. Novogratz poukazuje na Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), ktorý je určený na meranie výkonnosti najväčších kryptomien a ten podľa neho signalizuje obrat trendu. Novogratz v júli počas konferencie v Južnej Kórei vyhlásil, že do trhu s kryptomenami vstúpi v najbližších troch rokoch mnoho inštitúcii, no masívna adaptácia digitálnych mien nepríde najskôr o 5 rokov. (cointelegraph)

Altcoiny sa nikdy nevrátia na svoje maximá, myslí si CEO BitPay

Hlavný obchodný riaditeľ platobného procesora BitPay vyhlásil, že altcoiny sa nikdy nevrátia na svoje rekordné hodnoty, kým Bitcoin bude opäť výraznejšie rásť až v roku 2019. CEO BitPay Sonny Singh si myslí, že trhy s kryptomenami sa teraz nachádzajú na prahu novej etapy pokroku, ktorá si vyžaduje určitý “definujúci moment” alebo “katalyzátor”. Podľa neho to môže byť vstup veľkých inštitucionálnych investorov ako sú Goldman Sachs a BlackRock, čo sa môže stať skutočnosťou v roku 2019. (cointelegraph)

Morgan Stanley a swapy na Bitcoin?

Viaceré kryptoportály vrátane Cointelegraph či CCN.com priniesli špekuláciu, podľa ktorej americký bankový gigant Morgan Stanley plánuje ponúknut svojim klientom obchodné swapy na Bitcoin, ktore by im umožnili obchodovať s kryptoderivátmi bez toho, aby držali reálne kryptomeny. Tieto informácie mali priniesť anonymné zdroje, preto nemožno tuto správu v súčasnosti vnímať vážnejšie než ako zaujímavú špekuláciu. (cointelegraph)

Fundamentálna analýza projektu XMax zdarma

VIP skupina Mike Crypto Group pravidelne zásobuje svoju komunitu fundamentálnymi analýzami zaujímavých projektov. Najnovšie sa zamerala na projekt Xmax (XMX), ktorý prináša myšlienku ekosystému pre herný a zábavný priemysel založenú na technológii blockchain. XMX je aktuálne možne nájsť na 14 rôznych burzách. Odporúčame vám prečítať si fundamentálnu analýzu od MCG, ktorá je tentokrát výnimočne zdarma pre všetkých návštevníkov webu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.