Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.5.): Bitcoin, Ethereum, Tron, Bakkt a ďalšie dôležité novinky

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Posun vpred: Bakkt spustí testovanie svojich Bitcoin Futures v júli 2019

Testovacie obchodovanie s Bitcoin Futures na platforme Bakkt by malo byť spustené už začiatkom júla 2019. Informovala o tom generálna riaditeľka tejto spoločnosti Kelly Loefflerová. Podrobnosti sme vám priniesli v tomto článku.

Posun vpred: Bakkt spustí testovanie svojich Bitcoin Futures v júli 2019

 Tron už vraj nie je decentralizovaný. CTO sa rozhodol odísť z projektu

TRON, blockchainový projekt stojací za kryptomenou TRX, opúšťa generálnych technický riaditeľ (CTO) a jeden zo spoluzakladateľov celej spoločnosti Lucien Chen. Tvrdí, že sa tak rozhodol z dôvodu, že TRON už nie to, v čo dúfal.  Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Tron už vraj nie je decentralizovaný. CTO sa rozhodol odísť z projektu

Joseph Lubin: Ethereum sa stane do 2 rokov 1000x škálovateľnejšie

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin povedal počas rozhovoru pre Cointelegraph, že blockchain Ethereum bude za 18 až 24 mesiacov približne 1000-krát škálovateľnejší, než je teraz. Viac o tejto zaujímavej téme sa dočítate v tomto článku.

Joseph Lubin: Ethereum sa stane do 24 mesiacov 1000x škálovateľnejšie

Microsoft spúšťa decentralizovanú identity sieť na blockchaine Bitcoinu

Spoločnosť Microsoft oznámila, že stavia decentralizovanú sieť zameranú na decentralizovanú identitu užívateľa (Decentralized identity Network, skratka DID, pozn red.) s názvom ION, ktorá bude postavená na blockchaine Bitcoinu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Microsoft spúšťa decentralizovanú identity sieť na blockchaine Bitcoinu

Juhokórejský gigant spustí vlastný blockchain Klaytn

Ground X, blockchainové rameno juhokórejského giganta Kakao Corp, oznámil na Consensus 2019 dátum spustenia vlastnej blockchainovej platformy. Mainnet s názvom Klaytn bude spustený do prevádzky 27. júna 2019, pričom spoločnosť, ktorá ma 96% podiel na trhu v v Južnej Kórei, tvrdí, že bude hlavnou hnacou silou prijatia blockchainu v tejto zemi. Platforma Klaytn sa zameriava na decentralizované aplikácie. Od októbra minulého roka spolupracuje s desiatkami domácich i medzinárodných partnerov na testovaní nového ekosystému. Len nedávno Kakao zopakoval počiatočnú ponuku mincí (ICO), aby získal ďalších 90 miliónov dolárov. V decembri spoločnosť oznámila, že plánuje navýšiť financovanie projektu o 300 miliónov dolárov. Okrem toho Kakao plánuje vydať vlastnú integrovanú kryptomenovú peňaženku pre zasielanie správ cez populárnu aplikáciu KakaoTalk a to hneď po tom, ako bude spustený Klaytn mainnet. (cointelegraph.com)

Stablecoin PAX nastavil nový precedens

Spoločnosť, ktorá stojí za stablecoinom Paxos Standard (token PAX) oznámila, že od teraz môžu užívatelia okamžite vykúpiť neobmedzené množstvo svojich PAX tokenov za americké doláre. Podľa oznámenia môže byť každý PAX uložený na platforme okamžite odoslaný ako americký dolár na bankový účet bez minimálnych požiadaviek na vyplatenie alebo poplatkov za vklady či výbery. ,,Začali sme s jednodňovým výkupným oknom, čo bolo prelomové. Potom sme sa presunuli do štvorhodinových okien. Teraz opäť nastavujeme precedens tým, že ponúkame okamžité vykúpenie,” informovala spoločnosť. (cointelegraph.com)

Hoskinson pomôže vybudovať blockchain Polymesh pre security tokeny

Platforma Polymath špecializujúca sa na security tokeny, oznámila na Consensus 2019, že vytvorí vlastný blockchain určený pre tokeny podliehajúce regulačným pravidlám konkrétnych krajín. Pomynath, ktorý prispel k vydaniu už viac než 100 rôznych security tokenov, bude na tomto projekte spolupracovať aj s Charlesom Hoskinsonom z Cardano. Viac sa dočítate tu.

Charles Hoskinson z Cardano pomôže vybudovať blockchain Polymesh pre security tokeny

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.