Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.11.): Bitcoin, kryptomeny v EÚ či nová akvizícia Suna

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Rast amerického dlhu je neudržateľný, varuje šéf FEDu

Šéf Federálneho rezervného systému (FED), ktorý pôsobí v USA v úlohe centrálnej banky, Jerome Powell, povedal počas včerajšieho vypočutia pred hospodárskym výborom Kongresu USA, že súčasná hospodárska politika USA nie je dlhodobo udržateľná. Podrobnosti a zaujímavé prirovnanie amerického dlhu s Bitcoinom sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rast amerického dlhu je neudržateľný, varuje šéf FEDu

Canaan Creative už čoskoro spustí IPO na americkom trhu

Čínsky mining gigant Canaan Creative oznámil podmienky súvisiace s jeho plánovanou verejnou ponukou akcii (IPO), ktorá je tento mesiac plánovaná v USA. Spoločnosť má za cieľ získať od investorov 100 miliónov dolárov tým, že ponúkne 10 miliónov amerických vkladových akcii (ADS) v rozpätí od 9 do 11 dolárov za jednu akciu. To by potenciálne zvýšilo celkovú trhovú hodnotu spoločnosti na približne 1,6 miliardy dolárov.  ADS je akciový podiel zahraničnej spoločnosti denominovaný v amerických dolárov, ktorý je k dispozícií na kúpu na americkej burze. Canaan Creative sa po úspešnom IPO stane prvou čínskou spoločnosťou zameranou na ťažbu bitcoinu, ktorá bude obchodovateľná na americkom akciovom trhu. (cointelegraph.com)

Príležitosť pre Bitcoin? PayPal prestal podporovať PornHub

Najnavštevovanejšia stránka s „obsahom pre dospelých” PornHub musí riešiť nečakaný problém, s ktorým jej môže pomôcť Bitcoin (BTC). Spoločnosť PayPal sa totiž rozhodla ukončiť podporu svojich služieb pre tento portál. Viac sa dočítate v tomto článku.

Príležitosť pre Bitcoin? PayPal prestal podporovať PornHub

Kryptomeny ako príležitosť pre Európu?

Európa má podľa Asociácie pre finančné trhy v Európe (AFME) veľký potenciál stáť sa globálnym lídrom v oblasti kryptomien, ak sa jej podarí vytvoriť spoločný prístup k regulácii tohto odvetvia. AFME odporúča, aby Európska únia vytvorila celoeurópsky systém klasifikácie kryptomien, ktoré umožni spoločné chápanie rôznych pojmov a činnosti týkajúcich sa kryptomien vo finančných službách. (cointelegraph.com)

Justin Sun z Tronu priznal podiel v Poloniexe

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Tron (TRX) Justin Sun priznal, že je jedným z investorov, ktorí získali podiel na kryptomenovej burze Poloniex, ktorú získali od finančnej technologickej firmy Circle. Zdôraznil však, že Poloniex bude fungovať naďalej nezávisle od jeho firmy Tron Foundation, ktorá má hlavný vplyv na vývoj kryptomeny TRX. Burza Poloniex patrí medzi najväčšie kryptoburzy. Odhaduje sa, že je jedenástou najväčšou na svete – len pre ilustráciu v stredu spracovala transakcie v hodnote 19,5 milióna dolárov.

Rýchle správy

ŠVAJČIARSKO: Švajčiarska burza SIX spustila možnosť obchodovania ETP produktov ku kryptomene Tezos. Na SIX je už od októbra možné obchodovať ETP na Bitcoin, Ethereum či XRP.

CRYPTO.COM: Hongkongská kryptoplatforma Crypto.com oznámila spustenie vlastnej burzy, ktorá umožní viac ako miliónu jej používateľov obchodovať s kryptomenami prostredníctvom webového rozhrania, API kľúčov a skrz aplikáciu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.