Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.10.): Obavy zo stablecoinov, Telegram či opakujúci sa trend

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin je startup, ktorý ukončí vládu diktátorov, tvrdí Draper

Miliardár Tim Draper, ktorý je známym investorom do rizikového kapitálu a veľkým bitcoinovým propagátorom povedal, že Bitcoin v kombinácii s inými technológiami zmení spôsob, akým fungujú svetové vlády. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin je startup, ktorý ukončí vládu diktátorov, tvrdí Draper

Brian Kelly: Bitcoin ETF už nie je také dôležité

Brian Kelly, ktorý je častým hosťom v televíznom štúdiu CNBC, povedal, že schválenie Bitcoin ETF je v súčasnosti už menej potrebné, než v minulosti. O tejto téme hovoril po tom, ako Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla žiadosť o schválenie ETF zo strany Bitwise Asset Management. Viac sa dočítate v tomto článku.

Brian Kelly: Bitcoin ETF už nie je také dôležité

Telegram reagoval na súdny zákaz SEC. Je prekvapený

Vývojári Telegram Open Network (TON) sú podľa svojho vyhlásenia nemilo prekvapení z rozhodnutia Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá oznámila, že predaj tokenov GRAM inštitucionálnym investorov, v rámci ktorého sa vyzbieralo 1,7 miliardy dolárov, bol nezákonný, pretože išlo o neregistrovanú ponuku cenných papierov. Telegram tvrdí, že strávil posledných 18 mesiacov tým, aby získal jasné stanovisko od SEC. Komisia sa napokon rozhodla podať súdnu žalobu, pričom pojednávanie o nej je na naplánované na 24. októbra. Sledovanie verdiktu súdu bude nepochybne ostro sledované, nakoľko do blockchainu Telegramu investovali aj veľké filmy ako Benchmark, Sequoita či Lightspeed, ktoré boli predtým ubezpečené, že projekt bez problémov prejde regulačným procesom. (cointelegraph.com)

Opakuje sa trend prvých rokov bitcoinu?

Počet bitcoinových adries, na ktorých je viac ako 1000 BTC (8,3 milióna dolárov) rastie v roku 2019 rovnakým tempom, ako predtým v roku 2014. Upozornil na to známy trader a analytik Willy Woo, ktorý na grafe ukázal, že nárast bitcoinov na BTC adresách ukazuje opakovanie sa trendu skorých rokov. Kým v tej dobe však akumulovali bitcoiny predovšetkým technologickí nadšenci, súčasná akumulácia je jednoznačne podmienená finančnými motívmi. ,,Pravdepodobne sme v novej renesancii bitcoinov, ktorá je poháňaná prílevom kapitálu investorov s vysokým čistým bohatstvom,” uviedol.  (cointelegraph.com)

G7: Stablecoiny predstavujú riziko pre finančný systém

Skupina krajín G7 mala vypracovať správu, ktorej záverom je tvrdenie, že stablecoiny predstavujú hrozbu pre globálny finančných systém. Uviedol to portál BBC, ktorý uvádza, že G7 načrtla možné riziká spojené s digitálnymi menami. ,,Skupina G7 je presvedčená, že žiadny projekt so stablecoinom by nemal začať fungovať skôr, než sa vyriešia právne a regulačné problémy a riziká spojené s dohľadom a kontrolou. Riešenie týchto rizík nie je nevyhnutnou zárukou regulačného schválenia,” uvádza sa v správe. G7 si myslí, že stablecoiny s potenciálom veľkého rastu (osvojenia) by mohli potlačiť hospodársku súťaž a ohroziť finančnú stabilitu. Diskusiu o stablecoinoch na úrovni G7 podmienila najmä pripravovaná kryptomena Facebooku Libra, ktorá čelí veľkej kritike zo strany mnohých vlád. (cointelegraph.com)

Holandská centrálna banka: Svet potrebuje zlato, ak sa zrúti systém

V prípade, že nastane úplný kolaps finančného systému, držanie zlata je lepšou voľbou, než držanie fiatových peňazí. Uvádza to holandská centrálna banka De Nederlandse Bank (DNB) . ,,Ak sa cely systém zrúti, zásoby zlata poskytujú kolaterál, ktorý umožní začať odznova. Zlato poskytuje dôveru v silu súvahy centrálnej banky. Dodáva bezpečný pocit,” píše sa v štúdii. Na vyjadenie DNB reagovali aj viacerí predstavitelia kryptopriemyslu, ktorí poukázali na to, že Bitcoin je taktiež určitým druhom digitálneho zlata s podobnými vlastnosťami, aké má najcennejší kov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne