Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.5.): Bitcoin riešením pri masívnej deflačnej špirále?

Článok

Bitcoin trezor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Miliardár Palihapitiya očakáva deflačnú špiráliu, ktorá bude príležitosťou pre Bitcoin

Miliardár Chamath Palihapitiya stojaci na čele úspešnej spoločnosti Virgin Galactic špecializujúcej sa na suborbitálne lety uviedol, že Bitcoin je najmenej korelačné aktívum voči fiatovým trhom, čo je preňho veľká príležitosť v období, kedy očakáva masívnu deflačnú špirálu. Hovoril o tom v rámci relácie Squawk Box na CNBC, kde sa vyjadril aj k motívom ďalšieho miliardára Paula Tudora Jonesa, ktorý priznal, že investoval do Bitcoinu. ,,Dôvod je ten, že sme v obrovskej deflačnej špirále a musíme zaistiť, aby náš majetok nestrácal na hodnote,” uviedol Palihapitiya a dodal: ,,Takže premýšľate o tom, ako to spraviť. Je dôležité, aby ste mali nejaké zabezpečenie, také, ktoré nekoreluje. Stále sa snažím nájsť čokoľvek iné, čo nekoreluje, čokoľvek iné než Bitcoin.” (cointelegraph.com)

Bitcoin je aj po halvingu zdravý, naznačuje index od Glassnode

Najnovšia správa analytickej spoločnosti Glassnode naznačuje, že stav siete Bitcoinu je blízko svojich maxím napriek pondelňajšiemu halvingu, ktorý vzbudzoval mierne obavy. Glassnode o tom informoval na základe svojho nového on-chain BTX indexu (GNI), ktorý zachytáva kľúčové metriky týkajúce sa diania na blockchaine BTC a spája ich do ľahko pochopiteľných grafov a čísel. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Väčšina transakcií XRP, EOS a Tezos vraj nemá žiadnu hodnotu

Daniel Perez z Imperial College v Londýne a Jiahua Xu s Benjaminom Livishitsom z UCL Blockchain napísali knihu “We Know What They’ve Been Put Through: Revisiting High-scalability Blockchain Transactions”, v ramci ktorej skonštatovali, že blockchainy EOS, Tezos (XTZ) a XRP v rámci obdobia ich štúdie previedli len minimálne množstvo reálnej hodnoty. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dočítate tu.

Cieľom k adopcii kryptomien je vzdelávanie, tvrdí nová štúdia

Spoločnosť Edelman publikovala štúdiu, ktorej záverom je, že cieľom k adopcii kryptomien je vzdelávanie o danej problematike, čím sa vybuduje medzi ľuďmi väčšia dôvera voči tejto novej technológii. Viac o tejto téme sme písali tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne