Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.12.): Najväčší airdop histórie predčasne skončil

Článok

Bitcoin správy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

DeFi ponúka príležitosť vybudovania novej finančnej infraštruktúry

Decentralizované financovanie, známe pod skratkou DeFi, začína pútať čoraz väčšiu pozornosť spoločností, ktoré sa zaberajú kryptomenami a technológiou blockchain. Horúcou témou boli aj na Coinbase Winter 2019 hackathone. Prečítajte si viac o tejto zaujímavej téme tu.

Stellar Lumens zrušil najväčší kryptomenový airdrop v histórii

Nadácia Stellar Development Foundation stojaca za kryptomenou Stellar (XLM) a platforma KeyStone oznámili, že zrušili najväčší kryptomenový airdrop v histórii, ktorý bol oznámený v septembri, mal trvať 20 mesiacov a jeho účastníci mali byť odmeňovaní tokenmi XLM za to, že si vytvoria a overia účet na Keybase. Celkovo mali byť medzi nich prerozdelené XML v celkovej hodnote 120 miliónov dolárov (2 miliardy XML) s cieľom, aby sa ľudia aktívne naučili používať túto kryptomenu a podporili adopciu tejto technológie. Dôvodom prerušenia airdropu bol vznik nekontrolovateľného množstva falošných podvodných účtov, ktoré nebol KeyStone schopný overovať. Do prerušenia airdropu bolo prerozdelených asi 10,6 milióna dolárov v XML, pričom na prerozdelenie čaká ešte 100 miliónov XML. Celkovo sa tak z plánovaného balíka minie len 15 percent. Čo sa stane so zvyšnými 85% XML je zatiaľ otázne. Môžu smerovať na iný projekt, alebo alternatívou je aj ich “spálenie”. (cryptoslate.com)

Burza BitMEX umožní natívnu podporu SegWit-u

Burza BitMEX oznámila spustenie podpory SegWitu pre výbery Bitcoinu. Používateľom tejto platformy to poskytne možnosť platiť nižšie poplatky za výbery BTC. SegWit je aktualizácia v blockchaine Bitcoinu, ktorá bola implementovaná v auguste 2017  a zvyšuje kapacitu bloku oddelením údajov potrebných na kontrolu platnosti transakcie od zoznamu transakčných vstupov. (cointelegraph.com)

Keiser: Prvou úlohou Bitcoinu je upratať neporiadok po fiatových peniazoch

Novinár a propagátor Bitcoinu Max Keiser má za sebou prednášku v uruguajskom Montevideu, v ktorej hovoril o význame Bitcoinu pre región Latinskej Ameriky. Celý článok si môžete prečítať tu.

Max Keiser: Prvou úlohou Bitcoinu je upratať neporiadok po fiatových peniazoch

Prezidentka ECB: V prípade stablecoinov musíme reagovať

Prezidentka centrálnej banky Európskej únie (ECB) Christine Lagardeová uviedla, že finančné inštitúcie by mali byť o krok vpred pred dopytom po stablecoinoch, čiže kryptomenách, ktoré kopírujú hodnotu fiatových mien. ,,Moje osobné presvedčenie v otázke stablecoinov je, že by sme mali byť lepšie pripravení. Jednoznačne existuje dopyt, na čo musíme reagovať,” upozornila a zdôraznila potrebu, aby sa začali štátne inštitúcie rýchlo prispôsobovať meniacemu sa finančnému prostrediu.  ,,V prípade nových technológii vrátane digitálnych mien to znamená varovať pred rizikami z hľadiska finančnej nestability, súkromia alebo trestnej činnosti a zabezpečiť primeranú reguláciu, ktorá nasmeruje túto technológiu smerom verejnému blahu,” skonštatovala. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne