Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.1.): Inštitúcie majú dvere k BTC otvorené, čaká nás regulačný „výdych“?

Článok

Kryptomeny
Kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Črtajú sa pre kryptomeny lepšie časy z pohľadu SEC?

Renomovaná spravodajská agentúra Reuters informovala, že budúci americký prezident Joe Biden už rozhodol o svojom nominantovi do pozície čela Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Mal by sa ním stať Gary Gensler, ktorý bol za vlády Baracka Obamu, kedy bol Biden viceprezidentom, šéfom Komisie pre komoditné futures (CFTC). Gensler po odchode z pozície šéfa CFTC, v ktorej za Obamovej vlády presadzoval mnoho nových ustanovení zákona Dodd-Frank Act súvisiaceho s riešením finančnej krízy vypuknutej v roku 2008, pracoval počas obdobia vlády Donalda Trump na prestížnej technologickej univerzite MIT, kde sa venoval výuke o digitálnych aktívach a blockchaine. To nahráva predpokladu, že Gensler by mohol zaujať v pozícii šéfa SEC pro-kryptomenový prístup. Tejto dôležitej téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku, ale opäť aj formou videa na našom YouTube:

Grayscale otvára dvere novým inštitúciám, ktoré chcú investovať do Bitcoinu

Dva dni pred Vianocami, 22. decembra 2020, sme vás informovali, že najväčší inštitucionálny správca bitcoinov spoločnosť Grayscale Investments dočasne pozastavila možnosť investovania do jej najpopulárnejších produktov Bitcoin Grayscale Trust (GBTC) a Ethereum Grayscale Trust (ETHE). Grayscale k tomuto kroku pristupuje pravidelne, no vždy tým vzbudzuje obavy z možného vplyvu na trhovú cenu týchto aktív. Táto firma totiž vytvorila jedno z mála miest, kde môžu americkí inštitucionálni investori regulovaným spôsobom investovať priamo do kryptomien na čele s Bitcoinom. Od pondelka sú však jej produkty opäť dostupné novým inštitucionálnym hráčom. Téme sme sa podrobnejšie venovali vo videu nižšie a aj v tomto našom článku.

Microstrategy láka k Bitcoinu ďalšie inštitúcie, Goldman Sachs hovorí o maturite BTC

Verejne obchodovaná spoločnosť Microstrategy, ktorá sa v roku 2020 zviditeľnila nákupom vyše 70 000 BTC a tvrdením, že prechádza na “bitcoinový štandard” chce spraviť pre popularizáciu tejto kryptomeny naprieč inštitúciami ešte viac. Šéf firmy Microstrategy Michael Saylor, ktorý kedysi Bitcoin kritizoval, no v posledných rokoch sa z neho stal jeho veľký fanúšik, oznámil na Twitteri, že 3 a 4. februára 2021 jeho firma zorganizuje veľkú  konferenciu s názvom “Bitcoin pre korporácie”. Ak chcete vedieť viac o tejto novinke, ale aj o názore na Bitcoin analytika Goldman Sachs, otvorte si tento článok, alebo si pozrite naše video:

Šéf OCC vidí v decentralizovanom financovaní veľkú budúcnosť

Šéf amerického Úradu pre kontrola meny (OCC) Brian Brooks sa opäť pochvalne vyjadroval na adresu blockchain technológie. Najnovšie sa zameral na obrovský potenciál, ktorý drieme v decentralizovanom financovaní v skratke známom aj ako DeFi. Brooks hovoril o tejto téme v článku publikovanom vo Financial Times, kde načrtol, ako by mohlo DeFi v budúcnosti zmeniť spôsob súčasného bankovníctva. Túto zaujímavú tému sme spracovali vo videu nižšie a aj formou článku tu.

Prieskum: Záujem finančných poradcov o krypotmeny sa zvýšil

Z prieskumu, ktorý včera zverejnila spoločnosť Bitwise Asset Management, vyplýva, že medzi rokmi 2019 a 2020 sa zvýšil počet amerických finančných poradcov, ktorí akumulovali alebo budú akumulovať Bitcoin, o približne 50 percent. Spoločnosť Bitwise, ktorá v minulosti neúspešne žiadala u Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) schválenie prvého Bitcoin ETF, realizovala prieskum u takmer 1000 finančných poradcov. ,,Osvojenie a záujem rastú. Prieskum naznačuje, že počet poradcov, ktorí budú kupovať Bitcoin, sa môže v nasledujúcom roku zdvojnásobiť a možno aj viac,” povedal k výsledkom štúdie CIO firmy Bitwise Matt Hougan. Viac sa dočítate v tomto článku alebo dozviete z nášho videa:

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne