Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.11.): Bitcoin ETF a problémy BitMEX & Deribit

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Woo: ETF Winklevossovcov malo zásadný vplyv na Bitcoin

Známy kryptoanalytik Willy Woo vyzdvihol význam prvej žiadosti o schválenie Bitcoin ETF, ktorú v roku 2017 predložili Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) bratia Tyler a Cameron Winklevossovci, ktorí aktuálne stoja za burzou Gemini. Viac sa dočítate v tomto článku.

Willy Woo: ETF Winklevossovcov malo zásadný vplyv na Bitcoin

Deribit odškodní svojich zákazníkov po flash crashi Bitcoinu

Burza Deribit zameraná na obchodovanie futures kontraktov informovala, že odškodní z vlastných zdrojov zákazníkov, ktorí boli ovplyvnení včerajším “flash crashom” ceny bitcoinu v dôsledku zlého výpočtu výmenného kurzu. Na Deribit sa v dôsledku tejto chyby nárazovo prepadla cena BTC na 7 700 dolárov. ,,Deribit vykompenzuje hodnotu vyše 1,3 milióna dolárov v stratách z BTC index výpočtu, ktorý sa udial okolo deviatej večer UTC k 31. októbru 2019,” informovali spoločnosť na Twitteri, pričom dodala, že na odškodnene nie nebude použitý fond určený na krytie rôznych strát, ale priamo finančné prostriedky burzy. (cointelegraph.com)

BitMEX naivnou chybou ohrozil bezpečnosť svojich zákazníkov

Popredná kryptoburza BitMEX triviálnym spôsobom ohrozila bezpečnosť množstva svojich užívateľov. Jeden z jej zamestnancov totiž odoslal newsletter spôsobom, v rámci ktorého odhalil adresátom emaily ostatných zákazníkov burzy. Viac sa dozviete tu.

BitMEX naivnou chybou ohrozil bezpečnosť svojich zákazníkov

Odškodnenie zákazníkov Mt.Gox sa odkladá na jar 2020

Správca konkurznej podstaty zaniknutej burzy Mt. Gox Nobuaki Kobayashi informoval, že odškodnenie jej vyše 20 tisíc zákazníkov sa prekladá na jar 2020, údajne najneskôr do 31. marca. Mt. Gox bola svojho času najväčšia kryptoburza sveta, na ktorej sa obchodovalo viac než 70% všetkych BTC v obehu.  V roku 2014 však vydala šokujúce vyhlásenie s tým, že prišla v dôsledku hacku o 850 000 bitcoinov (v tom čase bola ich hodnota 460 miliónov dolárov), ktoré patrili jej zákazníkom.  Hack Mt. Gox je dodnes najväčším hackom v histórii kryptomien a varovným signálom pre tých, ktorí držia svoje kryptomeny priamo na burzách. (cointelegraph.com)

Taliani preferujú pri online platbách Bitcoin pred Visou a Mastercard

Podľa analýzy spoločnosti SEMRush je Bitcoin v Taliansku tretím najbežnejším spôsobom pre realizáciu online platieb. Informoval o tom spravodajský kanál La Stampa, ktorý uvádza, že v zozname najpoužívanejších platobných systémov na Apeninskom poloostrove je Bitcoin hneď za PayPalom a talianskou dobil teľnou predplatnou kartou PostePay. Analýza prekvapujúco uvádza, že Bitcoin je v Taliansku používanejší na online platby než sú karty Visa, MasterCard alebo American Express. Bitcoin sa používa na nákupy viac ako 215 800 krát za mesiac, kým American Express iba 189-tisíc krát. Lídrom rebríčka je PayPal s vyše 1,3 miliónom platobných transakcií za mesiac. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne