Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Komisárku SEC mrzí, že USA zaostávajú v schvaľovaní Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Komisárka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Hester Peirceová, ktorá si vďaka pozitívnemu názoru na Bitcoin (BTC) kryptomeny ako také získala v kryptokomunite prezývku “krypto mama”, sa opäť vyjadrila v prospech schválenia prvého Bitcoin ETF.

Periceová počas podujatia “The B Word”, ktorého sa zúčastnili online formou aj Elon Musk, Jack Dorsey či Cathie Woodová, priznala znepokojenie, že USA výrazne zaostávajú za ostatnými krajinami v tempe prijímania prvých ETF fondov na digitálne aktíva typu Bitcoin.

“Krypto mama” konkrétne poukázala na to, že Bitcoin ETF sa už obchoduje úspešne a bez problémov napríklad v susednej Kanade, kde sa dokonca už obchoduje aj ETF na Ethereum. ,,Nikdy by ma nenapadlo, že budeme v takej situácii, že sme neschválili ešte ani jedno (ETF), kým ostatné krajiny sa posúvajú výrazne vpred,” skonštatovala.

Peirceová taktiež naznačila, že SEC by sa nemala snažiť subjektívne posudzovať to, či je niečo “dobre” alebo “zlé” pre investorov, pretože o ich investičných portfóliách nerozhoduje. Inak povedané SEC by mala riešiť len to, či sú žiadosti v poriadku z pohľadu zákona a regulačných pravidiel.

Svojimi najnovšími vyjadreniami obľúbená komisárka potvrdila, že sa snaží vybojovať pre kryptomeny v USA hostinné prostredie. Len nedávno upozorňovala svojich kolegov z regulačného sektora, aby komplikovanými predpismi neohrozili rozvoj nového nádejného priemyslu, z ktorého môže americká ekonomika profitovať.

Čerstvé vyjadrenia Peirceovej k Bitcoin ETF prichádzajú v čase, kedy má jej komisia na stole už rekordných 14 rôznych žiadosti o schválenie tohto produktu. Nechýbajú medzi nimi podania od firiem ako sú NYDIG, SkyBridge Capital, Fidelity či najnovšie Global X. Doposiaľ však SEC všetky žiadosti z predošlých rokov zamietla a je otázne, či tentokrát zmení názor.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.