Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kolumbia si zvolila pro-bitcoinového prezidenta. Do úradu zasadne v auguste

Článok

Kolumbia
Zdroj: Pixabay.com

Budúci líder Kolumbie Gustavo Petro, ktorý uspel v druhom kole nedávnych prezidentských volieb, by mohol prispieť k výraznejšej adopcii kryptomien v jeho krajine. Už v minulosti totiž viackrát naznačil, že ich vníma pozitívne.

62-ročný ľavicový kandidát Gustavo Petro zasadne do pozície prezidenta Kolumbie 7. augusta – v tento deň nahradí Duqueho Márqueza a minimálne na štyri roky vraj povedie krajinu „smerom k lepším zajtrajškom.“ Z pohľadu kryptomien to môže byť zaujímavá správa, pretože Petro v minulosti viackrát hovoril o sile bitcoinu a uviedol, že by mohol prispieť k odobratiu moci vláde a tradičným bankám a dať viac moci do rúk samotných ľudí.

,,Bitcoin odoberá štátom emisnú moc a zbavuje banky možnosti vyvlastňovať  meny. Je to komunitná mena, ktorá je založená na dôvere tých, ktorí s ňou vykonávajú transakcie, keďže je založená na blockchaine. Dôvera v bitcoin rastie a tým aj jeho sila,“ napísal na Twitteri ešte 26. decembra 2017.

Počas prezidentskej kampane však bitcoinu výraznejší priestor nevenoval, no v vyjadril aj k El Salvadoru, ktorý urobil v roku 2021 z bitcoinu zákonné platidlo – zaujali ho najmä informácie, poľa ktorých chce El Salvador využiť na ťažbu bitcoinu energiu z vulkanickej činnosti, k čomu skonštatoval, že ho táto myšlienka ho oslovila a doplnil: ,,Virtuálne meny sú čisté informácie a teda energia.“

Kolumbia má 52 miliónov obyvateľov a podľa informácii Cointelegraph sú v nej kryptomeny veľmi obľúbené – pokiaľ ide o oblasť Južnej Ameriky patria k vôbec najaktívnejším. Vo februári v  Kolumbii bola spustená aj významná latinskoamerická kryptoburza Bitso, ktorá má záujem stať sa “juhoamerickou Coinbase.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.