Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kľúčom k adopcii bitcoinu je vzdelávanie a inflácia – potvrdzuje to prieskum firmy Block

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Podľa prieskumu, ktorý si dala vypracovať spoločnosť Block, ktorej CEO je bitcoinový maximalista Jack Dorsey, optimizmus ohľadom budúcnosti bitcoinu (BTC) stúpa priamo úmerne tým, koľko o ňom daný respondent vie.

Spoločnosť Block, ktorá sa pred rebrandingom volala Square, realizovala svoj prieskum v januári 2022 na vzorke 9500 ľudí. Detailnejšie išlo o 2375 respondentov z Ameriky, 4360 respondentov z EMEA – teda Európy, Afriky a Blízkeho východu a 2860 respondentov z APAC, čiže ázijsko-pacifického regiónu. Podmienkou prieskumu bolo, aby v každom regióne bolo jeho súčasťou aspoň 100 držiteľov bitcoinov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Firma Block zistenia z prieskumu následne spracovala do finálnej správy, ktorú publikovala 31. mája, a vyplýva z nej jasná korelácia medzi optimizmom a pravdepodobnosťou nákupu BTC a úrovňou vedomosti respondenta o BTC.

Optimizmus rastie mierou edukácie o BTC

Z tých, ktorí sa identifikovali férovými až odbornými znalosťami o kryptomenách totiž 41% uviedlo, že si v nasledujúcich 12 mesiacoch kúpia bitcoiny, kým z tých, ktorí majú o bitcoine a kryptomenách len obmedzené vedomosti odpovedalo kladne len 7,9% respondentov.

Zaujímavé tiež je, že hoci jednotlivci s vyššími príjmami sú ohľadom budúcej ceny BTC optimistickejší, než tí, ktorí patria do menej solventnej kategórie, pokiaľ ide o krajiny, tak najväčší optimizmus ohľadom budúcnosti BTC majú obyvatelia krajín s nižšími príjmami ako sú Nigéria, India, Vietnam, Juhoafrická republika či Argentína. Obyvatelia týchto krajín zároveň preukázali vyššiu mieru vzdelanosti o kryptomenách.

Infografika: Názor na Bitcoin podľa krajín – tyrkysová farba značí vysokú mieru optimizmu, oranžová ani jednu z možnosti (neutral) a fialová skepsu:

Vzdelávanie je kľúč k ďalšej adopcii

Z reportu vyplýva, že vzdelávanie a propagácia sa javia ako kľúč k ďalšej adopcii bitcoinu, keďže najväčším dôvodom (uviedlo to 51% respondentov) pre nekúpenie si BTC bol nedostatok vedomosti. Druhým najčastejšie zmieňovaným dôvodom bol strach z krádeže (32%) a na treťom mieste sa umiestnil dojem, že je príliš volatilný (30%).

Zaujímavé tiež je, že jednotlivci s nižšími príjmami častejšie používajú bitcoiny aj prakticky – teda na transakcie. Až 40% z tejto kategórie totiž uviedlo, že s najväčšou pravdepodobnosťou si BTC kúpia, aby si tým uľahčili posielanie peňazí pri kúpe tovarov. Tento fenomén možno sledovať najmä v krajinách, ktoré sú závislé od remitencii a majú nižšie HDP.

Ľudia s vyššími príjmami naopak používajú bitcoin hlavne ako nástroj skrz ktorý môžu zarobiť – čiže ako investíciu (50%) alebo pre diverzifikáciu už ich existujúceho investičného portfólia (30%).

Čím vyššia inflácia, tým väčší záujem o BTC

Block zistil, že existuje aj silná korelácia medzi adopciou bitcoinu a vysokou mierou inflácie. Napríklad až 45% respondentov z Argentíny používa BTC ako nástroj, pomocou ktorého sa chráni pred znehodnotením pesa. Podľa májových čísel totiž stúpla medzimesačná inflácia pesa o 6,75% a ročná miera inflácie dosiahla ohromných 55,1%. Niet preto divu, že adopcia kryptomien je v Argentíne dvojnásobná v porovnaní s ostatnými krajinami v regióne.

Posledným zistením z prieskum Block je, že pojem Bitcoin je v segmente kryptomien suverénne najznámejší. Až 88% respondentov totiž uviedlo, že o ňom už počuli, kým o Ethereum, ktoré skončilo na druhom mieste, počulo len 43% opýtaných.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.