Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kevin O’Leary očakáva, že kryptomeny zažíjú ešte ďalší pád: Príde totálna panika

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kevin O’Leary, hviezda Shark Tank, si myslí, že trh s kryptomenami ešte nenašiel úplne dno. To bude podľa neho spojené s totálnou panikou a masívnou volatilitou. Pre kryptomeny však nebude znamenať úplný koniec.

Napriek kolapsu LUNAUST a tiež čerstvým bankrotom firiem Voyager Digital, Three Arrows Capital či lending platformy Celsius si Kevin O’Leary myslí, že trh s kryptomenami sa ešte nedostal do svojej najbolestivejšej fázy. V rozhovore pre Cointelegraph uviedol, že mu stále chýba „skutočne veľká udalosť“, ktorú sme videli v predošlých cykloch, ktorá by spôsobila finálny crash.

O’Leary naznačil, že bankroty Celsius či Voyager môžu byť z dlhodobého hľadiska pre kryptomeny dobrou správou, pretože skonštatoval, že sú dôsledkom „idiotských manažérov“, ktorých jednoducho bolo nutné odstrániť, aby bolo celé odvetvie životaschopnejšie.

,,Je nešťastné, že tieto firmy klesli na nulu, ale nahradia ich omnoho silnejšie druhy,“ použil prirovnanie spojené s evolúciou.

Na slova O’Learyho nadviazal CEO WonderFi Technologies Ben Samaroo, ktorý bol tiež prítomný pri moderovanom rozhovore Cointelegraph, ktorý uviedol, že súčasný bearmarket je “druhou vlnou kanadskej kryptokrízy”. Tá prvá prišla po krachu už neexistujúcej burzy QuadrigaCX v roku 2019, ktorá po nečakanej smrti jej zakladateľa Garryho Cottena so sebou „pochovala“ aj 145 miliónov dolárov poškodených klientov.

CEO WonerFi si myslí, že táto druhá vlna spájaná aj so zmieňovanými problémovými firmami (a azda aj krachom algoritmického stablecioinu UST od LUNA) povedie k tomu, že regulačné orgány sa viac zamerajú na firmy, ktoré podnikajú s kryptomenami, aby boli investori v budúcnosti lepšie chránení.

Regulácia stablecoinov bude veľkou výzvou

O’Leary aj Samaroo sa zhodli, že veľkou prekážkou bude regulácia stablecoinov, pričom „Shark Tank“ tvrdí, že čím viac ich bude, tým to bude lepšie (prirovnal ich ku komoditám, ktorých existuje mnoho), ale je nutné, aby si boli schopné držať svoju fixáciu k podkladovému aktívu.

Zaujímavé je tiež to, že kolaps UST od LUNA označil za „dobrý“, keďže smerom do budúcnosti táto udalosť ukázala, kam cesta nevedie. Zaujalo však aj to, že zmienil zakolísanie stablecoinu USDT, ktorý v máji nakrátko klesol k cene 0,95 USD (stratil 100% pegging s dolárom), čím naznačil, že v najväčší stablecoin na trhu nemá 100% dôveru.

,,Upevnenie lana (u stablecoinov) bude pre regulátorov veľkým problémom, pretože zvažujú, ktoré stablecoiny sú prijateľné pre použitie na platformách,“ dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.