Kde kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny: Porovnanie a hodnotenie zmenárni

Prehľad kryptozmenárni

Ak začínate s kryptomenami a plánujete prvý nákup Bitcoinu alebo altcoinov, potrebujete navštíviť kryptozmenáreň. Existuje ich veľké množstvo, preto sme pre vás vybrali tie, ktoré považujeme za najkvalitnejšie.

Pri hodnotení kryptozmenárni sme vychádzali z mnohých faktorov. Dôraz sme kládli na dobré meno spoločnosti, bezpečnosť, ponuku kryptomien, výšku poplatkov, spôsoby platby, výšku minimálneho nákupu respektíve to, či zmenáreň ponúka aj online peňaženku pre zakúpené kryptomeny.

Ak by ste radi zvolili slovenskú alebo českú alternatívu, odporúčame vám vyskúšať české zmenárne SimpleCoin (recenzia) alebo Finex.cz (recenzia). Z celosvetového pohľadu je špičkou zmenáreň Coinbase (recenzia), ktorá nemá žiadne výrazne nedostatky a obslúžila už viac než 30 miliónov klientov. Ide o spoločnosť, ktorá má hodnotu miliárd dolárov a obrovskú perspektívu do budúcnosti. Taktiež ponúka bonus 10 dolárov, ak nakúpite kryptomeny aspoň za $100.

Do kryptomien by ste nikdy nemali investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť. Informácie na tejto stránke sú čisto informačného charakteru a neslúžia ako investičná rada.

ZMENÁRNE NA KRYPTOMENY

SimpleCoin Logo

Zmenáreň SimpleCoin ponúka možnosť kúpy kryptomien Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP a Zcash. Na československom trhu má dlhoročnú tradíciu (vznikla už v roku 2012) a prevláda u nej aj spokojnosť so zákazníckym servisom.  Za malú nevýhodu zmenárne považujeme v čase písania tohto textu skutočnosť, že neponúka možnosť nákupu krypotmien platobnou kartou, ale len bankovým prevodom. Nákup kariet platobnou kartou je rýchly spôsob ako sa k ním dostať, no na druhú stranu sú s ním spojené vysoké poplatky. Zmenáreň si neúčtuje poplatky za nákup a predaj kryptomien (nerátajú sa sem poplatky za prevod, ktorý si účtuje banka), no zarába na vyššom spreade (rozdiel medzi nákupnou cenou a cenou pri predaji). Zmenáreň odporúčame, pretože má dlhoročnú tradíciu a naozaj dobré meno v kryptomenovej komunite. O SimpleCoin sme napísali recenziu, ktorú si môžete prečítať tu.

vytvorit-ucet

Logo Coinbase

Coinbase je najväčšia kryptomenová zmenáreň na svete, ktorá uspela najmä vďaka mimoriadne prívetivému užívateľskému rozhraniu. Nováčikom preto ponúka azda najjednoduchší spôsob, ako si kúpiť digitálne aktíva. V čase písania tohto textu má Coinbase v ponuke kryptomeny Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Chainlink, Litecoin, EOS, Stellar Lumens, Tezos, Cosmos, DAI, ZCash, Uniswap, Ethereum Classic, Maker, UMA, OMG Network, Yearn Finance či Compound. Skrz Coinbase je možné kryptomeny kúpiť a zároveň ich držať aj priamo cez túto platformu, čo znamená, že zákazník si nutne nemusí vytvárať vlastnú peňaženku. Tento postup však nie je odporúčaný z dôvodu, že v takomto prípade zákazník nemá kryptomeny pod vlastnou kontrolou a musí dôvorovať tejto platforme, teda tretej strane (preto odporúčame kryptomeny vždy po kúpe posielať na vlastnú peňaženku, ku ktorej disponujete privátnym kľúčom). Coinbase umožňuje nákup kryptomien platobnou kartou aj bankovým prevodom (SEPA). Aby ste ušetrili zvoľte SEPA prevod, teda preveďte peniaze na Coinbase a následne si kúpte kryptomeny. Vyhnete sa tak zbytočným nákladom. Coinbase odporúčame predovšetkým nováčikom, ktorých dozaista poteší aj to, že pri prvom nákupe kryptomien aspoň za 100 dolárov dostanú bonus 10 dolárov navyše. Našu recenziu Coinbase si môžete prečítať tu.

vytvorit-ucet

Kriptomat

Kriptomat ako „zmenáreň a peňaženka v jednom“ pochádza zo Slovinska, no hlavné sídlo má v Estónsku, teda v krajine, ktorá je veľmi rozvinutou, pokiaľ ide o sektor finančných služieb a kryptomien. Potom, čo ju v roku 2018  založil technologicky zdatný Srdjan Mahmutovich, ktorý má početné skúsenosti z predchádzajúcich úspešných projektov z fin-tech sféry, rozšíril Kriptomat svoje pôsobenie postupne do viac ako 80 krajín a ešte rýchlejšie rozširuje ponuku kryptomien, ktoré sú na tejto platforme k dispozícii pre obchodovanie. Kým koncom roka 2020 išlo o niečo málo cez 30 kryptomien, aktuálne celkový počet presiahol už 130 a neustále sa rozširuje.

Kriptomat si kladie za hlavný cieľ, aby nákup, obchodovanie a uchovávanie kryptomien boli maximálne prístupné a zároveň bezpečné pre všetkých užívateľov a z nášho pohľadu sa jej to darí. Viac o tejto zaujímavej zmenárni sme napísali v našej podrobnej recenzii.

vytvorit-ucet

Finex-logo

Kryptozmenáreň Finex.cz je nová kryptomenová zmenáreň portálu Finex.cz, ktorý má dobré meno na českom internete vďaka kvalitným článkom zameraným na investovanie. Táto platforma ponúka možnosť nákupu a predaja kryptomien Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Chainlink, Cardano či Tron. Umožňuje jednak nákup bankovým prevodom (len Bitcoin) alebo skrz platobnú kartu, s čím však súvisia vyššie náklady. Zmenáreň má jednoduché prívetíve užívateľské prostredie a ponúka relatívne rýchly spôsob ako sa dostať k digitálnym aktívam. Viac sa o nej dozviete v našej recenzii.

vytvorit-ucet

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Ak chcete obnoviť heslo, zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu.