Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kapacita Lightning Network prvýkrát prekonala úroveň 5 000 BTC!

Článok

Lightning Network
Pixabay.com

Adopcia technológie Lightning Network, ktorá umožňuje extrémne rýchle a nízko nákladové transakcie BTC naďalej rastie.

Potvrdzuje to aj dosiahnutie nového míľnika v podobe prekonania kapacity siete 5 000 BTC (cca 96 miliónov dolárov), čo demonštruje, že bitcoineri pokračujú v úsilí šíriť osvetu o Lightning Network ako o nástroji, ktorý rieši drahé poplatky a dlhšie trvajúce transakcie BTC na jeho základnej vrstve.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Lightning Network umožňuje realizovať transakcie BTC v priebehu pár sekúnd (zväčša ide o oveľa rýchlejší proces, než pri platbe kartou) a za minimálne náklady v jednotkách centov. Dôležité však je, aby sa jeho kapacita zvyšovala, pretože tým sa zvyšuje samotná likvidita, ktorá je na tieto transakcie k dispozícii. Inak povedané čím vyššia adopcia používania LN bude, tým musí byť vyššia aj likvidita.

Analytici sa domnievajú, že dôležitým míľnikom pre adopciu Bitcoinu bol moment, kedy si Bitcoin oslovil stredoamerický El Salvador a urobil z neho v roku 2021 zákonné platidlo. El Salvador totiž ruka v ruke podporil aj technológiu Lightning Network a to skrz spoluprácu s prevádzkovateľom peňaženky pre LN firmou Strike a tiež implementáciou Lighnting Network transakcii do vládnej kryptopeňaženky Chivo.

Samotný krok El Salvador prinútil ľudí v tejto krajine používať Lightning Network, ale zároveň rozšíril aj významnejšiu celosvetovú osvetu o tejto technológii. Dôkazom toho je fakt, že kým v júni bola kapacita siete 4 000 BTC, v októbri prekonala číslo 5 000 BTC, čo naznačuje, že tempo rastu adopcie tejto siete začína akcelerovať.

Lightning Network začína medzitým pútať aj pozornosť inštitúcii. Dôkazom toho je aj fakt, že firma Microstrategy, ktorá je najväčším verejne obchodovaným držiteľom BTC (130 000 BTC) hľadá špecialistu na Lightning Network, ktorý by rozbehol v tejto firme oddelenie zamerané práve na ňu.

Firma Strike, ktorá spolupracovala aj so spomínaným El Salvadrom, zas získala pred pár dńami v druhom kole financovania kapitál 80 miliónov dolárov, ktorý použije na ďalšie rozširovanie svojej infraštruktúry so zameraním sa na väčšie inštitúcie.

Aktuálne štatistiky o adopcii Lightning Network od počtu nodov, otvorených kanálov až po celkovú kapacitu siete môžete online sledovať na webe 1ml.com. https://1ml.com/statistics

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.