Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

K regulácii kryptomien v USA sa vyjadrili podpredseda Fed a šéf OCC

Článok

senat USA
Zdroj: Pixabay.com

Dvaja poprední finanční úradníci vlády USA predniesli v stredu prejavy, z ktorých vyplýva, že ich nastavenie voči kryptomenám je prísne alebo až kritické.

Michael Barr, ktorý bol nedávno menovaný za podpredsedu americkej centrálnej banky Fed hovoril o kryptomenách počas prejavu na Brookings Institute, kým Michael Hsu, ktorý je šéfom Amerického kontrolóra mien (OCC) a k ním vyjadril počas výročnej konferencie The Clearing House and Bank Policy Institute.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Barr spomenul kryptomeny v dvoch kontextoch – najprv uviedol historické príklady súkromných peňazí destabilizujúcich ekonomiku a následne vyzval na reguláciu stablecoinov. ,,Domnievam sa, že Kongres by mal urýchlene pracovať na schválení veľmi potrebnej legislatívy, aby stablecoiny, najmä tie, ktoré sú určené na to, aby slúžili ako platobný prostriedok, sa dostali do obozretného regulačného obvodu,” vyhlásil.

Pokiaľ ide o ostatné kryptomeny, zdôraznil, že dôležitou úlohou je chrániť bankový systém a klientov týchto bánk. ,,Ako sme to videli pri raste kryptoaktív, na rýchlo rastúcom a nestálom trhu môžu ľudia prísť  k domnienke, že tomu trhu rozumejú, až napokon zistia, že tomu tak nebolo. Plánujeme  spolupracovať  s regulačnými agentúrami bánk, aby sme zabezpečil, že kryptoaktíva v bankách budú dobre regulované na základe princípu rovnaké rizika, rovnakej aktivity, rovnakej regulácie, bež ohľadu na technológiu použitú na túto aktivitu,“ doplnil.

Michael Hsu, ktorý šéfuje OCC, regulátorovi, ktorý má na starosti americké federálne banky, povedal, že po nástupe do úradu zaujalo OCC opatrný a pozorný prístup ku kryptomenám. Ten viedol k vydaniu interpretačného listu OCC 1179, ktorého posolstvom je, že „aktivity s kryptoaktívami sú pre banky povolené za predpokladu, že banka dokáže k spokojnosti svojho dozorného úradu preukázať, že má zavedené kontroly na vykonávanie činnosti bezpečným a správnym spôsobom.”

Za najrušivejšie element kryptotrhu považuje stablecoiny, ktoré je nutné regulovať a obrovským varovným signálom bol krach kryptomeny Terra, ktorý viedol aj ku kolapsu algoritmického stablecoinu UST. Poznamenal tiež, že vzťahy medzi bankami a fintech spoločnosťami v  súvislosti s kryptomenami je potrebne zlepšovať.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.