Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Justin Sun končí ako líder TRON Foundation. Ide sa venovať Grenade

Článok

Grenada
Zdroj: Pixabay.com

Justin Sun, hlavná tvar kryptomien Tron (TRX) a BitTorrent (BTT), prekvapujúco končí ako generálny riaditeľ Tron Foundation, teda neziskovej organizácie, ktorá stojí za rovnomennou kryptomenou založenou práve týmto Číňanom v roku 2017.

Marketingový mág Justin Sun, ktorý v minulosti neváhal použiť milióny dolárov na propagáciu kryptomien (napríklad za večeru s Warrenom Buffetom zaplatil 4,5 milióna USD), sa rozhodol, že upustí od svojej vedúcej pozície v Tron Foundation v prospech novej práce pre karibskú krajinu Grenada, ktorej sa stane veľvyslancom. Ide pritom len o malý ostrovný štát s niečo vyše 100 000 obyvateľmi.

Kroky čínskeho miliardára však nepovedú do tejto ostrovnej krajiny, ale do švajčiarskej Ženevy, kde ju bude zastupovať na plný úväzok vo Svetovej obchodnej organizácii (World Trade Organization). ,,Je pre mňa veľkou cťou slúžiť ako veľvyslanec WTO pre Granadu. Teším sa z príležitosti reprezentovať túto krajinu a s vedením WTO prispieť k oživeniu celosvetového obchodu rôznymi spôsobmi, obzvlášť v prípade medzinárodného rozvoja globálnej robustnej digitálnej ekonomiky.”

V tlačovej správe potvrdzujúcej príchod Suna do WTO je uvedené aj to, že jeho odborné znalosti by mohli pomôcť vniesť do regionálnej politiky karibskej oblasti, ktorá utrpela poklesom turizmu pre koronavírus veľké straty, nový pozitívny impulz. Nemožno vylúčiť, že Sun sa bude snažiť implementovať do procesov aj prvky, ktoré súvisia s kryptomenami.

Naznačujú to aj slova hovorcu Tron Foundation, ktorý k tejto novinke uviedol: ,,Jedným z cieľov Suna bude reprezentovať kryptomeny a učiniť blockchain mainstreamový tým, že ho privedie na globálnu politickú scénu skrz WTO.”

Z uvedeného je zrejmé, že Justin Sun kryptomeny definitívne neopúšťa. Skôr sa dá predpokladať, že využije svoje peniaze a vplyv na ich ďalšiu propagáciu. V minulosti to predviedol už viackrát, hoci sa nevyhol aj viacerým prešľapom. Medzi jeho azda najzvláštnejší spôsob propagácie kryptomeny Tron patrí zmienka o spolupráci s futbalovým klubom FC Liverpool. Sun tuto novinku prezentoval ako hotovú vec, no napokon sa ukázalo, že s “The Reds” sa na ničom nedohodli. Klub z anglického Anfield Road len poslal predstaviteľom Tron Foundation pozvánku na večeru, ktorej sa zúčastnili aj zástupcovia iných kryptomenových projektov.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.