Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance Research: XRP sa zatiaľ nemusí báť konkurencie JPM Coin-u

Článok

JPM vs. Binance
JPM vs. Binance

Podľa analytikov Binance Research, teda najväčšej burzy s kryptomenami na svete, predstavuje JPM Coin v súčasnosti len minimálnu konkurenciu pre kryptomenu XRP od Ripple.

Príchod JPM Coinu, za ktorým stojí bankový gigant JPM Morgan Chase, bol oznámený v polovici februára s tým, že ide o kryptomenu, ktorej cena je viazaná na americký dolár. Spočiatku má slúžiť na vyrovnanie a prevod peňazí medzi finančnými inštitúciami za použitia súkromnej siete Quorum, ktorá vznikla forkom Ethereum blockchainu.

Pokiaľ ide o používanie JPM Coinu pre  realizáciu medzinárodných platieb, je podľa Binance Research zatiaľ nepravdepodobné, že by priamo konkuroval tokenu od Ripple, keďže XRP ponúka viacero funkcii prevodu peňazí za použitia kryptomien a fiatových mien, kým JPM Coin je viazaný len na dolár a v rámci interného riešenia jednej spoločnosti.

Binance Research sa však domnieva, že JPM Coin sa vzhľadom na bilanciu jej zakladajúcej banky môže stáť najväčším emitentom dolárového stableconu s najvyšším celkovým trhovým stropom.

JPM Coin sa tak môže stáť akýmsi predchodcom stablecoinov tretej generácie, ktoré sa budú zameriavať na svet tradičných financií a budú sa snažiť slúžiť konkrétnym účelom a využitiam  prostredníctvom súkromných blockchain tokenov.

Za prvú generáciu bol v rámci štúdie Binance Research označený stablecoin Tether (USDT). V roku 2018 ho nasledovala séria ďalších stablecoinov, pričom ďalšie sú na ceste.

JPM Coin a nová generácia stablecoinov

Binance Research sa domnieva, že veľké banky majú mnoho výhod pri vydávaní stablecoinov, no nebudú v blízkej budúcnosti schopné realizovať prostredníctvom nich veľké množstvo transakcií, nakoľko ide o uzavreté ekosystémy postavené na súkromných blockchainoch. Navyše je nepravdepodobné, že JPM Coin bude využívať konkurencia v bankovníctve, keďže tá môže zvažovať vydanie vlastného tokenu.

Kým stablecoinov, ktore kopírujú cenu amerického dolára je už niekoľko, postupne sa na trh dostávajú aj stablecoiny kopírujúce hodnotu iných mien. Finančná skupina Mitsubishi UFJ  Financial Group má v úmysle vydať stablecoin kopírujúci hodnotu japonského jenu. Medzitým sa objavujú špekulácie o tom, že vlastnú kryptomenu predstaví už čoskoro Facebook, ktorá by tiež kopírovala hodnotu dolára a možno aj ďalších dvoch fiatových mien.

Otestujte Binance DEX a zahrajte si o 10 000 BNB

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne