Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

JP Morgan mení kurz. Bohatým klientom umožní investíciu do Bitcoinu

Článok

Mesto
Pixabay.com

Jedna z najväčších amerických bank JP Morgan spúšťa fond, ktorý umožní jej solventným klientom investíciu do Bitcoinu. Pridáva sa tak na zoznam popredných amerických bank, ktoré podobný krok učinili v nedávnej minulosti.

Jamie Dimon, generálny riaditeľ JP Morgan, ktorý v minulosti označil Bitcoin za pôvodnú Ponzi schému, k tejto novinke v rozhovore pre Wall Street Journal skonštatoval: ,,Nie som zástancom Bitcoinu, Bitcoin má veľmi nezaujíma. Na druhú stranu naši klienti oň majú z záujem a ja im nemôžem hovoriť, čo majú robiť.”

Coindesk, ktorý informoval o tejto novinke, k tomu trochu uštipačne poznamenal, že JP Morgan sa týmto krokom transformovala z megabanky, ktorá v minulosti bojovala proti Bitcoinu na banku, ktorá sa stáva skutočným hráčom v oblasti digitálnych aktív.

Podľa zdrojov oboznámených s touto záležitosťou bude JP Morgan umožňovať in-house investície do Bitcoinu svojim vysokosolvetným klientom investičnej banky JP Morgan Private Bank a to skrz spoluprácu s firmou NYDIG, ktorá sa špecializuje na bezpečnú úschovu Bitcoinu a nábor inštitucionálnych investorov.

Práve spoločnosť NYDIG medzitým žiada Americkú komisiu pre cenné papiere (SEC) o schválenie Bitcoin ETF. Coindesk preto dopĺňa, že ak so svojou žiadosťou uspeje, existujúci most medzi JP Morgan a NYDIG umožní aj vybudovanie ľahkej cesty k priamym investíciám klientov JP Morgan do Bitcoin ETF.

Pridáva sa aj Wells Fargo

Ďalšou bankou, ktorá umožni svojim solventným klientom investície do Bitcoinu, je Wells Fargo. V rozhovore pre Business Insider to potvrdil hovorca tejto inštitúcie, ktorá spravuje kapitál v hodnote vyše 2 biliónov dolárov.

Twitter portálu Bitcoin Magazine k tomu trefne doplnil, že Welss Fargo ešte pomerne nedávno v roku 2019 zablokovala svojim klientom možnosť nákupu kryptomien skrz jej služby (posielanie peňazí na krypto burzy z jej účtov). Podobne ako JP Morgan teda zjavne bola prinútená prehodnotiť svoj prístup k digitálnym aktívam.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.