Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jim Cramer opäť zmenil názor na kryptomeny – znamená to, že Bitcoin našiel dno?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Jim Cramer, investičný moderátor relácie Mad Money na CNBC, je mimoriadne známou persónou finančného sektora. Patrí však do kategórie tých, ktoré investori počúvajú skôr z dôvodu, aby urobili presný opak toho, čo tvrdí. 

Jim Cramer, hoc jeho relácia patrí medzi najsledovanejšie na CNBC, sa v kryptomenovom a akciovom sektore v posledných mesiacoch preslávil viacerými predikciami, ktoré skončili presne opačne, než tvrdil. V rámci kryptomien bol napríklad dlhú dobu bol veľmi skeptický, keď ich cena prudko rástla nahor a naopak v období, kedy boli blízko svojho doterajšieho vrcholu, bol až príliš optimistický.

Hviezda CNBC však názor na kryptomeny opäť zmenila a hoci Cramer ešte nedávno Bitcoin obhajoval, tentokrát v pondelok skonštatoval, že kryptomeny „nemajú žiadnu skutočnú vnútornú hodnotu a tak bude ich cena pokračovať v páde„. ,,Zdá sa, že kryptomeny skutočne vybuchnú. Z kapitalizácie 3 biliónov dolárov sa dostali na jeden bilión  dolárov. Prečo by sa mali zastaviť tu? Nie je u nich žiadna skutočná hodnota. Koľko firiem môže zachrániť Sam Bankman-Fried?,” spýtal sa zhruba dva mesiace od momentu, kedy bola cena Ethereum na úrovni 3 000 dolárov a on vyhlasoval, že ETH môže v blízkej budúcnosti spraviť rast o 35-40%, čo bude znamenať pre  investorov „ľahko zarobené peniaze“ (cena Ethereum odvtedy klesla o 62%).

Fanúšikovia bitcoinu si toto jeho najnovšie vyhlásenie teda vysvetlili po svojom – v súlade s tým, že Cramer sa častokrát ohľadom cien kryptomien mýli, to totiž považujú za signál, že Bitcoin už možno našiel dno.

Dočkal sa vlastného fanúšikovského Twitter účtu

Jim Cramer sa dokonca dočkal na Twitteri fanúšikovského účtu s názorom „Inverse Cramer ETF“. Jeho administrátor sleduje jeho odporúčania s cieľom, aby robili investori presný opak toho čo radí – je ich už vyše 62 800 a počet sledujúcich neustále pribúda. Pre ilustráciu nedávno odporúčal investície do akcii Ford a Nike, pričom od oného momentu ich akcie klesli o 25% resp. 7%.

Medzi ďalší populárny „fail“ Cramera patrí odporúčenie na kúpu akcii kryptoburzy Coinbase v auguste 2021, kedy stála jedna akcia 248 dolárov. Coinbase (COIN) sa dnes obchoduje okolo úrovne 55 USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.