Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Je to vôbec možné? Kryptoburza Crypto.com poslala omylom preč Ethereum za 416 miliónov dolárov

Článok

DeFi Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Ďalšou burzou, z ktorej mnohé známe osobnosti kryptosektora odporúčajú vybrať digitálne aktíva, aby sa ochránili pred jej potenciálnymi problémami, je Crypto.com. Po správach medializovaných cez víkend sa tomu nemožno čudovať.

  • Kryptomenová burza Crypto.com je podľa mnohých známych osobnosti z kryptomenového priemyslu na vrchných pozíciách zoznamu potenciálnych ďalších obetí medvedieho trhu
  • K špekuláciám o jej možných finančných problémoch prispela šokujúca a nepochopiteľná transakcia 320 000 ETH (v tom čase 416 miliónov dolárov) zo studenej peňaženky Crypto.com na platformu Gate.io. Upozornil na nu člen kryptokomunity jconrgrogan, ktorý pripomenul, že kryptomeny užívateľov Crypto.com by mali byť po správnosti držané offline v rámci spolupráce so spoločnosťou Ledger. Transakcia sa udiala ešte 21. októbra, 7 dní pred tým, ako Gate.io prešla na “proof of reserves”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • CEO Crypto.com Kris Marszalek po medializácii tejto transakcie priznal, že 82% Etherov (ETH), ktoré má burza pod kontrolou, boli odoslané na Gate.io omylom. ,,Mal to byť presun na novú adresu cold storage, ale bolo to odoslane na externú burzu, ktorá je na zozname povolených,” uviedol a dodal, že Gate.io tieto Ethery vrátil na studenú peňaženku Crypto.com – stalo sa tak však až 29. októbra po prechode Gate.io na transparentný mechanizmus Proof of reserverse a išlo “len” o 285 000 ETH (v dolároch v tom čase išlo o viac, než poslali na Gate.io, ale v počte ETH menej pozn.red.).
  • Na podivnú transakciu reagoval okrem iných aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý skonštatoval: ,,Ak musí burza presunúť veľké množstvo kryptomien predtým, alebo potom, čo má preukázať adresy svojich peňaženiek, je to jasná známka problémov.”
  • Náhodný nesprávny prevod Crypto.com sa zistil aj v auguste 2022, kedy burza omylom poslala 10,5 milióna austrálskych dolárov (7 miliónov USD) investorovi z Melbourne, hoci mu mala poslať len 100 AUD. Chyba sa stala už v máji 2021, prišlo sa však na ňu až po internom audite o viac než rok neskôr
  • Internetom koluje množstvo odporúčaní, aby si ľudia radšej vybrali svoje kryptomeny z Crypto.com, kým nie je neskoro. Tento postup je správnym riešením v prípade akejkoľvek burzy, pretože len v prípade, že máte kryptomeny na vlastných peňaženkách, dokážete sa brániť pred kolapsom centralizovanej burzy. Ak tá totiž skracuje, alebo čo i len zastaví možnosť výberu kryptomien (bežná predzvesť kolapsu), ste v ohrození, že o ne navždy prídete.

https://twitter.com/MarioNawfal/status/1591803227003129858

  • Cena kryptomeny CRO, natívneho tokenu Crypto.com, klesla za posledný deň o viac než 20%. Za posledných sedme dní je v mínuse vyše 50%.
  • Len pre zaujímavosť spoločnosť Crypto.com patrí medzi sponzorov blížiacich sa MS vo futbale v Katare, ktoré začínajú už o pár dní a budú ostro sledované po celom svete

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.