Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Článok

Bitcoin Google
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na našich stránkach sme niekoľkokrát zmieňovali, že podľa analytického nástroja Google Trends je vyhľadávanie slova Bitcoin ešte ďaleko od toho, aby dosiahlo hodnoty zo záveru roka 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun.

Aj pri pohľade na súčasné čísla Google Trends môžeme skonštatovať, že vyhľadávanie slova “Bitcoin” je dnes len na úrovni 21 bodov zo 100, pričom hodnota 100 pripadá k zmieňovanému decembru 2017. Ak by sme sa teda odrážali od týchto dát, môžeme skonštatovať, že záujem retailových (malých) investorov o Bitcoin je v porovnaní so záverom roka 2017 minimálny. To by znamenalo, že súčasný rast ceny je poháňaný skôr inštitúciami, než malými investormi, ktorí naskakujú na vlak, aby im neušla investičná príležitosť (takzvané FOMO – strach z premeškanej príležitosti).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Odlišný pohľad na vec však prezentoval Brad Michelson, ktorý pracuje pre marketingové oddelenie investičnej platformy eToro. Michelson totiž tvrdí, že tieto dáta Google Trends nie sú správne prezentované a súčasný záujem o vyhľadávanie Bitcoinu je podľa neho už vyšší, než bol závere roku 2017.

Odôvodňuje to tvrdením, že Google zarátava do výstupných výsledkov len vyhľadávanie jedného konkrétneho slova a nie jeho kombinácie so súvisiacimi slovami. Inak povedané ukazuje len výsledky pre vyhľadávané slovo “Bitcoin” ale nezarátava do tejto štatistiky napríklad vyhľadávanie kombinácie slov “Bitcoin Price” a podobne, pričom práve kombináciu slov “Bitcoin Price” označil Michelson za kľúčovú.

Michelson tvrdí, že pri pohľade na dáta platformy SEMrush je záujem o vyhľadávanie Bitcoinu v novembri 2020 už o 356% vyšší, než bol v decembri 2017. Konkrétne v decembri 2017 sa mal Bitcoin vyhľadať 2,5 milióna krát, kým v súčasnosti má ísť o 8,9 milióna vyhľadávaní.

Náš názor

Pokúšali sme sa zistiť, ako funguje Google Trends, no jednoznačnú odpoveď na to, či sú vo výsledkoch vyhľadávania zarátané aj kombinácie slov (napr. „Google Price“) alebo len kľúčové slovo (“Bitcoin“) sme nenašli. Avšak na oficiálnej stránke, kde sú uvedené typy, ako na Google Trends vyhľadávať  je uvedené, že pri vyhľadávaní slov “tennis shoes” vám do konečných výsledkov môžu byť zarátané aj vyhľadávania typu “funny shoes for tennis” a podobne, z čoho usudzujeme, že Google Trends podľa všetkého ZARÁTAVA aj kombinácie slov a nie len  konkrétne slovo. Ak je to pravda, tak sa Michelson musí mýliť.

Zároveň treba uviesť, že vyhľadávanie “Bitcoin price”, ktoré označil Michelson za najvýznamnejšie, je podľa Google Trends taktiež v porovnaní so záverom roka 2017 veľmi nízke – aktuálne je na 17 bodoch zo 100.

V tomto čase sa teda prikláňame skôr k tomu, že retailový záujem o hľadanie informácii o Bitcoine taký veľký, ako bol v závere roku 2017 ešte nie je.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.