Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jamie Dimon sa opäť obul do kryptomien – nazval ich „decentralizovanými Ponzi schémami“

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Jamie Dimon, generálny riaditeľ jednej z najväčších bank na svete JPMorgan Chase, počas svojho svedectva pred americkým Kongresom skonštatoval, že je ohľadom kryptomien typu Bitcoin veľký skeptik a zároveň sa ich neštítil nazvať „decentralizovanými Ponzi schémami.”

Jamie Dimon tiež uviedol, že “predstava, že (kryptomeny) sú dobré pre každého, je neuveriteľná,” a poukázal na ich časté využívanie pri ransomware útokoch, obchodovaní so sexom či praní špinavých peňazí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO giganta z Wall Street hovoril aj o stablecoinoch, teda kryptomenách, ktoré sú svojou cenou fixované k inému podkladovému aktívu, väčšinou fiatovej mene, najčastejšie americkému doláru (USD). Uviedol k nim, že správne regulovaný stablecoin by nemal byť problém, no pre ich reguláciu v USA stále neexistujú jednoznačné postupy a zákony.

Dimon si naopak možno trochu prekvapujúco myslí, že hodnota je aj v decentralizovaných financiách (DeFi), v blockchaine a tokenoch “ktoré niečo robia”, pričom povedal, že blockchain aktívne využívajú aj u JPMorgan.

Šéf JPMorgan je známy svojou kritikou Bitcoinu a vo všeobecnosti decentralizovaných kryptomien, ktoré nemajú centrálny bod a teda nie sú pod nikoho kontrolou. V minulosti ich nazval podvodom, Ponzi schémou či Bitcoin prirovnal k „bláznivému zlatu.“

JP Morgan sa kryptomenám nevyhýba

Samotná JP Morgan Chase však razí ku kryptomenám odlišný postoj, než jej samotný CEO. Svojim klientom totiž umožňuje sprostredkovanú kúpu bitcoinov, Ethereum, Bitcoin Cash či Ethereum Classic a tiež niektoré investičné produkty z ponuky Grayscale Investments a Osprey.

Dimon to vysvetľuje tým, že hoci on je ohľadom kryptomien veľmi skeptický, dopyt po kryptomenách je silný a preto JPMorgan umožňuje svojim klientom tieto investície. Aj minulý rok však zopakoval, že jeho názor na kryptomeny sa týmto faktom nemení a že bitcoiny považuje za bezcenné.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.