Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Jakub Kraľovanský: Mince so zapálenou šnúrou sa sústredia na kvalitu. Štatistiky úspešnosti robia samotní členovia

Článok

Jakub Kraľovanský
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jakub Kraľovanský sa v priebehu posledných mesiacov vypracoval na jedného z najznámejších mladých krypto-traderov na česko-slovenskej scéne. Nakoľko pred pár mesiacmi spustil vlastný projekt Trader 2.0 a pravidelne zadarmo zdieľa svoje analýzy aj s čitateľmi Krypotnoviniek, rozhodli sme sa položiť mu pár otázok práve v súvislosti s touto témou. 

Jakub pre Kryptonovinky píšeš analýzy Bitcoinu už nejaký ten piatok a mám dojem, že sú medzi našimi čitateľmi veľmi obľúbené. Ak sa nemýlim, tak pred zhruba 4 mesiacmi si spustil v rámci tvojho projektu Trader 2.0 platené členstvá.

Ahoj, áno presne. V podstate sme naplno začali 11.11.2019, takže je to zhruba štyri mesiace.

Na prvý pohľad vyzerajú pre traderov nezaujímavejšie takzvané Mince so zápalnou šnúrou“, ktoré sú súčasťou členstva u Trader 2.0. Veľa ľudí si myslí, že ide o tradičné nákupné signály. Ty však tvrdíš, že to tak nie je. Ako to teda je?

Oproti bežným nákupným signálom je to dosť odlišné. Skúsim vysvetliť, prečo Mince so zapálenou šnúrou vznikli a čím sú iné. V prvom rade sa mi nepáčilo, že počas bearmarketu na CŘ a SR scéne ľudia tých signálov veľa nedostávali (čo bolo logické a pochopiteľné)  a následne keď prišiel bullmarket, dostali aj 20-30 signálov v priebehu jedného dňa. Táto stratégia sa mne nepozdáva a to z dvoch dôvodov:

  • Bežný človek, ktorý je zamestnaný, nemá šancu odsledovať taký vysoký počet signálov a už vôbec nie zobchodovať ich za rovnaké ceny, ako boli zadané.
  • Za druhé je to otázka Money managementu. Nikto nikde nerieši, s akým kapitálom ľudia majú ísť do obchodov.

Z môjho pohľadu sa potom môže stať, že človek zobchoduje prvých pár signálov, ktoré dostane od zadávateľa a následne už nemá kapitál na ďalšie, no tie prichádzajú. Potom sa môže stať, že ďalších 10% signálov dosiahne výrazne vyššie zisky, no daný trader už nie je v trhu.

No dobre, popísal si, čo sa ti nepáči na bežných signáloch. Máš však riešenie?

U nás máme jednoduchý Money management. Vždy dávame 10% celého kapitálu do jednej mince a teda v jednom momente môžeme mať otvorených maximálne 10 pozícií. Nikdy nie viac. Dokonca niekedy aj menej, pretože v pár prípadoch používame stratégiu riadenia pozície namiesto pevného stoplossu. Myslím si, že naše štatistiky úspešnosti priamo vzhľadom ku klientovi sú potom presnejšie.

Povedal si, že tých rozdielov je viac, aké sú to ešte?

Minimálny potenciál našej mince so zápalnou šnúrou musí byť 10%. Ak vidím dokonalý coin, ale nie je tam potenciál aspoň 10%, tak ho nedávam. Preto sa volajú aj mince so zápalnou šnúrou, pretože im horí zápalná šnúra a majú vyletieť. Breakout trading je moja špecialita a je to moja asi najsilnejšia stránka. Sústreďujem sa práve na breaky rezistencií, trendline, MA a podobne. Za tieto 3 mesiace členstva sme vyprodukovali v priemere 10 mincí mesačne, čiže 30 za 3 mesiace. Nesústredíme sa na kvantitu, ale kvalitu. Snažím sa naozaj vyberať len to najlepšie aj za cenu, že je pár dní ticho, kedy nedám nič.

Ešte by som rád doplnil, že u nás štatistiku obchodov robia samotní členovia. Často krát sa totiž stane, že ja síce zadám obchod, ale členovia naskočia neskôr, alebo nestihnú predať rýchlo keď trh dumpuje, preto to nechávam na nich. Má to dve veľké výhody. Vysoká transparentnosť výsledkov a mne to šetrí čas.

Takže ty vôbec nerobíš štatistiku?

Nie. Jeden z našich členov vytvoril excelovskú tabuľku, ktorú navzorcoval. Táto tabuľka má 3 sheety. V prvom sú jednotlivé obchody a komentáre ku nim. V druhom je prehľadná mesačná štatistika koľko bolo mincí, koľko zatvorených, koľko v zisku a koľko v strate. Na poslednom sheete je graf ako sa vyvíja celé portfólio. Cca 1-2 krát za týždeň členovia túto tabuľku aktualizujú a čoskoro bude aj verejne dostupná na webe.

Keď altociny strieľali hore, tak sa vám zrejme darilo, ale ak sa vám darí, keď teraz všetko klesá či ide do strany?

V novembri sme skončili v mínuse cca -2% a v decembri už v pluse +7%. Ten november ma dosť mrzel, pretože to bol prvý mesiac a chcel som začal naozaj pozitívne a na dobrej vlne, čo sa nepodarilo. Potom sme však nabehli na ziskovú vlnu a január a február bol skvelý. Posledné 2 týždne máme opäť suchšie, ale dokázali sme chytiť dva hlavné pohyby jeden UP a jeden down, takže sme niečo spravili aj teraz. Navyše sme sa ešte ako traderská skupina zapojili do jedného projektu, ktorý sa práve zameriava na úspešnosť ,,signálov“. Myslím si, že o tom budeme ešte počuť v najbližších mesiacoch.

Čo by si povedal našim čitateľom na záver?

Mince so zápalnou šnúrou sú len 1 z 5 častí členstva na Trader 2.0. V cene členstva máte aj pravidelné predikcie, LIVE ROOM 100K challenge, fundamenty a osobný prístup. Čo sa mincí týka, tak nie je to len o ziskoch a mali sme aj množstvo obchodov, ktoré skončili na stoplosse. Vychytávať cykly na altocinoch je niekedy veľmi náročné avšak máme presne dané pravidlá, striktný Money management a členovia vždy vedia čo majú v daných situáciách robiť aj samy. Okrem poskytnutia mince poskytujeme aj vzdelanie, aby členovia vedeli čo čakať a ako sa asi zachovať aj bez nás.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov.

PR článok

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.