Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Investorov do Bitcoinu lákajú skôr rastúce ceny – vyplýva to zo štúdie BIS

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Nová správa Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) naznačuje, že investori do Bitcoinu (BTC) sú skôr lákaní rastúcimi cenami kryptomien. Nechuť k bankám alebo vnímanie BTC ako uchovávateľa hodnoty ich veľmi nemotivuje.

V správe BIS, zverejnenej 14. novembra, skúmali vzťah medzi cenami BTC, obchodovaním s kryptomenami a maloobchodným predajom. Študovali hnacie sily adopcie kryptomien drobnými investormi, ktorí používajú aplikácie na obchodovanie s kryptomenami ako nástroj pre adopciu a investície.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zistilo sa, že nárast ceny BTC je spojený s výrazným nárastom nových používateľov – vstupom nových investorov. Väčšina retailových investorov sťahovala kryptomenové a burzové aplikácie, keď boli ceny vysoké.

Denné sťahovanie burzových aplikácií vyvrcholilo s rýchlo rastúcou cenou BTC medzi júlom a novembrom 2021. Vtedy sa ceny pohybovali medzi 55 000 a 60 000 dolármi, približne mesiac pred historickým maximom v novembri 2021.

Zo správy teda vyplýva, že cena BTC zostáva najdôležitejším faktorom, pokiaľ ide o globálnu neistotu alebo volatilitu na trhoch. To je v rozpore s myšlienkami o BTC ako o „bezpečnom prístave“.

BIS predpokladá, že ľudia zakúpili bitcoiny v čase sťahovania aplikácií. Z toho vyplýva, že až 81% používateľov prišlo o peniaze.

Data nakupov aplikacii

Zdroj: BIS

Predpoklady BIS z časti korelujú s údajmi od onchain analytickej firmy Glassnode. Tá 14. novembra uviedla, že niečo viac ako polovica BTC adries je v zisku a dosiahla tak dvojročné minimum.

BIS v analýze taktiež upozornila na fakt, že rastúce ceny BTC lákali k nákupom menších investorov, zatiaľ čo v tom čase predávali najväčší držitelia – veľryby.

Zdokumentovala tiež geografiu sťahovania kryptoaplikácií v rozmedzí od augusta 2015 do júna 2022. Výsledky ukázali, že Turecko, Singapur, USA a Spojené kráľovstvo mali najvyšší celkový počet stiahnutí na 100 000 ľudí. India a Čína mali naopak najnižšiu úroveň, pričom Čína zaznamenala iba 1 000 stiahnutí na 100 000 obyvateľov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.