Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitucionálny dopyt potvrdený. Custody Gemini spravuje už 25 miliárd dolárov

Článok

mesto
Pixabay.com

Populárna americká kryptomenová burza Gemini, ktorú založili bratia Tyler a Cameron Winklevossovci, v utorok oznámila, že jej custody služba má pod kontrolou už 25 miliárd dolárov.

Nakoľko custody služby sú zamerané predovšetkým na inštitúcie, ktorým ponúkajú možnosť bezpečnej úschovy kryptomien vo vysokých hodnotách (pre inštitúcie je bezpečnejšie zveriť kryptomeny poistenej custody službe, než aby si sami strážili prístupy sami pozn.red.), progres v hodnote spravovaného kapitálu Gemini naznačuje, že dopyt po kryptomenách zo strany veľkých hráčov naozaj existuje. Len od úvodu roka 2021 sa hodnota spravovaného kapitálu v rámci Gemini Custody zvýšila viac ako dvojnásobne.

,,Naše custody služby využívajú niektorí z najväčších svetových správcov aktív vrátane firiem ako sú BlokcFi, Blockchange CoinList, CI Global Asset Management, DAiM, BTG Pactual, Caruso, Eaglebrook Advisors či WealthSimple,“ uviedla Gemini v oficiálnom oznámení.

Burza Gemini, ktorá podľa dát Messari o objemoch obchodovania je aktuálne 13. najväčšou na svete, sa v roku 2020 stala prvou zmenárňou s kryptomenami, ktorá získala hodnotenie SOC 2 Type 2 o výbornej úrovni prevádzkovej bezpečnosti. Ešte predtým získala certifikát SOC 1 a je tiež kvalifikovaným správcom aktív podľa New York State Department of Financial Services (NYDFS).

Hoci 25 miliárd dolárov v Gemini Custody sa zdá byť naozaj veľká čiastka, v porovnaní s konkurenčným produktom Coinbase Custody majú Winklevossovci ešte čo doháňať. Coinbase totiž v podaní na SEC pred vstupom na burzu NASDAQ oznámila, že inštitúciám spravuje už kryptomeny v hodntoe vyše 120 miliárd dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne