Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitucionálni investori skrz kryptofondy shortujú BTC aj Ethereum!

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenové fondy zaznamenali v minulom týždni príliv kapitálu v hodnote takmer 44 miliónov dolárov, čo je najviac za posledných 14 týždňov. Do značnej miery však súvisel so snahou o shortovanie Bitcoinu a ETH.

Kryptofondy Grayscale, Coinshares, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQCI Investment druhý týždeň v rade skončili v kladnej bilancii, no nemožno tentokrát hovoriť o tom, že by investori do týchto fondov kryptomeny “longovali”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa dát CoinShares totiž až 75% všetkych prílivov do kryptofondov v minulom pracovnom týždni súviselo so shrotami – čiže stávkami na pokles ceny Bitcoinu a Ethereum.

Podčiarkuje to aj údaj o fonde “Short Bitcoin”, do ktorého v konečnej bilancii naprúdilo 18,4 miliónov dolárov a jeho celkové AUM stúplo na 186 miliónov dolárov. Záujem bol taktiež o fond na Short Ethereum, do ktorého naprúdilo 14 miliónov dolárov, doposiaľ najviac v histórii.

Fondy s longovými pozíciami bitcoinu, čiže klasické stávky na rast ceny BTC, medzitým zaznamenali prílev kapitálu v hodnote 14,3 miliónov dolárov, kým longové fondy Ethereum zaznamenali odliv 800 tisíc dolárov.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.