Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitucionálni investori sa rozhodli shortovať bitcoin – vypovedajú o tom čerstvé dáta z kryptofondov

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenové fondy po predošlom týždni, v ktorom z nich odišlo rekordných 422,8 miliónov dolárov, skončili v uplynulom pracovnom týždni v plusových hodnotách – zvláštnosť je však v tom, že najmä vďaka snahe investorov shortovať BTC.

Po pracovnom týždni, ktorý začínal 20. júnom a končil 24. júnom, v ktorom odišlo z fondov Grayscale, Coinshares, Purpose, 3iQ, 21Shares, ProShares a ETC Group celkovo takmer 423 miliónov dolárov, čo bol novy negatívny rekord od vzniku týchto investičných produktov, skončil uplynulý pracovný týždeň v prípade týchto fondov v pluse – nalialo sa do nich celkovo 64 miliónov dolárov.

Zvláštnosť je však v tom, že pozitívnu bilanciu prílevu kapitálu do týchto fondov v minulom týždni nemožno tentokrát vyhodnocovať z pohľadu názoru na cenotvorbu BTC a kryptomien až tak pozitívne. Až 51 miliónov dolárov totiž naprúdilo do fondu, ktorý Bitcoin „shortuje“ – teda stavia na to,  že cena BTC pôjde zo súčasných hodnôt ešte nižšie.

Možnosť shortovať Bitcoin cez kryptofondy je pritom relatívnou novinkou – Americké komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) udelila povolenie pre Bitcoin Short ETF spoločnosti ProShares v druhej polovici júna 2022 a za súčasných trhových okolností má zjavne úspech.

Okrem 51,4 miliónov USD, ktoré išli do shortovacích fondov BTC, pribudlo 4,9 miliónov USD do fondov spojených s Ethereum, 4,4 miliónov USD do koša rôznych digitálnych aktív a 1 milión do fondov kryptomeny Solana. Ostatné fondy zaznamenali prílivy nižšie než 1 milión USD.

Pokiaľ ide o regióny, tak až 46 miliónov dolárov (prevažne do shortovania bitcoinu) pohádalo za USA. Ďalších takmer 6 miliónov USD z nemeckých fondov a 7,5 miliónov USD z fondov, ktoré sídlia vo Švajčiarsku.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.