Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie v obavách? Kryptofondy majú za sebou po dlhšej dobe „krvavý týždeň“

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenové fondy po sedemnástich týždňoch v rade, v rámci ktorých sa do nich nalialo viac kapitálu, než z nich odišlo, zaznamenali “krvavý” týždeň. V konečnej bilancii skončil v podobe odlivu 142 miliónov dolárov.

Spoločnosť CoinShares tradične v pondelok zverejňuje výsledky najväčších kryptomenových fondov Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a ProShares. Z nového reportu vyplýva, že inštitucionálni akreditovaní investori reagovali na negatívne správy z trhov a korigovali svoje pozície voči digitálnym aktívam.

Z úbytku 142 miliónov dolárov z týchto fondov sa najviac kapitalizácie vytratilo z Bitcoinu (mínus 89,2 miliónov USD) a kryptomeny Ethereum (mínus 63,6 milióna USD). Odlivy boli zaznamenané aj u Binance Coinu, hoci len v objeme 800 tisíc USD.

V plusových číslach naopak skončili Solana (+6,7m), Polkadot (+2,5m), kôš rôznych digitálnych aktív (+1,5m), Cardano (+0,5m) a XRP (+0,3m).

Zatiaľ nie je dôvod na paniku

Report Coinshares upozorňuje, že odliv 142 miliónov USD v priebehu minulého pracovného týždňa predstavuje len 0,23% celkovej kapitalizácie kryptomien v týchto fondoch. K tomu dodal, že výpredaje po konci bullrunu v roku 2017 predstavovali priemerne odlivy 1,6% kapitalizácie za týždeň. Inými slovami odliv kapitálu v uplynulom týždni zatiaľ nemožno porovnávať s koncom bullrunu predošlého býčieho cyklu.

Tieto odlivy však nemožno ani úplne ignorovať. Podľa všetkého sú reakciou inštitúcii na kombináciu viacero negatívnych faktorov najmä v súvislosti so všeobecným stavom svetovej ekonomiky. Investorov znepokojuje rastúca inflácia, možnosť zvyšovania úrokových sadzieb v USA či obavy z novej verzie koronavírusu s názvom omicron, ktorý by mohol spôsobiť ďalšie lockdowny vedúce k ďalšiemu spomaleniu dodávateľských reťazcov.

Reporty z nasledujúcich týždňov naznačia smerom do budúcnosti viac. Ak sa ukáže, že išlo len o jednorazovú reakciu trhu, nemusí to znamenať z pohľadu inštitucionálneho záujmu o kryptomeny nič vážne. Pokračovanie tohto trendu by však nebolo dobrým signálom.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.