Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštalácia BTC automatov výrazne klesá – sledujeme najpomalšie tempo od roku 2019!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Kým v roku 2021 bol okolo inštalácii bitcoinových automatov vo svete veľký ošiaľ, rok 2022 je toho (zatiaľ) presným opakom. Počas mája sa totiž nainštalovalo len 202 nových fyzických zariadení na kúpu alebo predaj BTC, čo je najnižšie mesačné číslo od roku 2019.

Portál Cointelegraph dopĺňa, že v porovnaní s decembrom 2021, kedy vo svete vyrástlo 1971 nových bitcoinových automatov, kleslo tempo ich inštalácii od januára 2022 až o 89,75%. Táto nepriaznivá štatistika však môže byť zrejme už čoskoro neplatná – od úvodu júna, ktorý ešte nie je zohľadnený vo vyššie spomínaných číslach, totiž len za jeho prvých 5 dní vzniklo vo svete 817 nových automatov pre BTC.

Graf: Tempo inštalácii BTC automatov od roku 2014 (Zdroj: Coin ATM Radar)

Medzi hlavné dôvody, ktoré mohli spomaliť tempo inštalácií nových BTC automatov v prvých 5 mesiacoch môže patriť geopolitické napätie vo svete, nejasnosti týkajúce  sa regulácii kryptomien a boja proti praniu špinavých peňazí (AML), pandémia koronavírusu či všeobecná horšia nálada na trhu s kryptomenami.

Najväčším výrobcom je Genesis Coin

Najväčším výrobcom týchto zariadení je firma Genesis Coin, ktorá vyrobila 41% už spustených BTC automatov. Nasleduje pôvodom český General Bytes s 21,6% podielom na trhu, BitAccess s 16%, Coinsource s 5,4% a Bitstop s 4,7%. Viac sa dozviete z koláčového grafu.

Česko v prvej desiatke, Slovensko tiež medzi elitou

Pokiaľ ide o geografické rozloženie týchto automatov, najdominantnejšiu pozíciu má suverénne USA, kde sa nachádza 87,9% týchto zariadení (37 826 automatov). Na druhom mieste je Európa s 3,8% podielom (1 419 automatov).

Len pre zaujímavosť automaty pre BTC sa nachádzajú podľa CoinATMRadar v 77 krajinách, pričom Česko je s 76 automatmi na 10. mieste a Slovensko s 58 automatmi na 14. mieste. V prvej desiatke okrem USA sú ešte Kanada, Španielsko, El Salvador, Poľsko, Švajčiarsko, Hong Kong, Rakúsko a Rumunsko.

Zdroj: coinatmradar.com/countries , cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.