Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Insider trading mohol byť spojený s 10 až 25% listingami kryptomien

Článok

Graf
Zdroj: Pexels.com

Insider trading je súčasťou 10 až 25% obchodovania kryptomien v období ich zalistovania na kryptomenových burzách – k tomuto záveru došla štúdia uskutočnená na Technologickej univerzite v Sydney.

Štúdia najprv zozbierala údaje o 146 listingoch kryptomien na kryptoburze Coinbase od 25. septembra 2021 do 1. mája 2022 a následne začala sledovať pohyby cien týchto kryptomien v intervale 300 hodín pred ich zalistovaním na burze a 100 hodín po oznámení o ich pridaní na obchodnú platformu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hypotézou štúdie bolo, že ak by sa v čase listingov už obchodovali tieto kryptomeny na decentralizovaných burzách (DEXoch) a zaznamenali by abnormálne pohyby v porovnaní s pohybmi, ktoré sú na tradičných burzách, naznačovalo by to, že dochádza k nelegálnemu insider tradingu.

Štúdia následne zistila, že práve takáto anomália nastala u 10 až 25% študovaných tokenov a že cenové vzorce na DEXoch bezprostredne pred oznámením o zalistovaní na Coinbase boli veľmi podobné prípadom, ktoré sú známe k káuz spojených s dôverným obchodovaním s akciami.

Analýza tiež uvádza, že malá podskupina adries spojená s týmito tokenmi a DEXmi je podozrivá zo silnej akumulácie daných tokenov (pred zalistovaním) a ich následným  rýchlym predajom po zalistovaní na Coinbase s cieľom maximalizovať zisky.

Štúdia je stále v procese návrhu a preto nie sú uvedené konkrétne tokeny, ktorých sa mohol insider trading týkať. Taktiež neprešla odbornou kontrolou, no aj tak tieto závery naznačujú, že zdieľanie dôverných informácii, ktoré by nemali byť verejné, na ich zneužitie, je vo svete kryptomien existujúcim javom.

Zaujímavosťou je, že v rovnakom čase ako boli zverejnené prvé informácie o tejto štúdii obvinilo Ministerstvo spravodlivosti USA bývalého manažéra Coinbase z obchodovania s využitým dôverných informácii. Na začiatku vyšetrovania však tieto obvinenia poprel a vyhlasuje, že je nevinný.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.