Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inflácia podľa Muska už našla vrchol – začne sa dariť rizikovým assetom vrátane kryptomien?

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Elon Musk si myslí, že inflácia už našla svoj vrchol – odôvodnil to klesajúcou cenou komodít, na ktorú poukázal počas výročného stretnutia akcionárov spoločnosti 5. augusta.

Tesla, ktorá len nedávno oznámila predaj 75% držaných bitcoinov, očakáva, že inflácia je z najhoršieho von a že recesia, hoci príde, nebude veľmi dlhá a hrozivá. Musk konkrétne uviedol, že očakáva v nasledujúcich 18 mesiacoch „miernu“ recesiu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Počas Q&A výročného zasadnutia spoločnosti Tesla Elon Musk odôvodnil názor, že inflácia už našla svoj vrchol, poukázaním na ceny komodít, ktoré potrebujú fabriky Tesla pri výrobe elektromobilov. Prezradil totiž, že pri šesťmesačnom zohľadnení ich cien, nakupujú tieto komodity v poslednom období lacnejšie a výhodnejšie, než pár mesiacov dozadu. ,,Toto by sa samozrejme mohlo zmeniť, ale trend klesá, čo naznačuje, že sme za vrcholom inflácie,“ skonštatoval najbohatší muž planéty.

Ak dáta, ako je napríklad Index spotrebiteľkách cien (CPI), potvrdia, že inflácia naozaj začína spomaľovať, môže to byť dobrý signál pre akciové trhy a aj rizikovejšie aktíva, kde sa radia kryptomeny. Fed by totiž mohol začať so spomaľovaním zvyšovania úrokových sadzieb.

Spoločnosť Fundstrat Global Advisors napríklad cez týždeň poznamenala, že pri pohľade na historický vývoj grafu dno akciových trhov bolo nájdené krátko predtým, ako Fed prestal uťahovať kohútiky skrz urokové sadzby. V “tweete“ nižšie od Carla Quintanillu sa píše, že akciový trh väčšinou našiel dno 6 mesiacov pred posledným zvýšením sadzieb Fedom.

https://twitter.com/fundstrat/status/1555561678774980609

Firma dokonca očakáva, že index S&P500 by mohol do konca roka stúpnuť k hodnotám až 4 800 bodov, čo by bol pravdepodobne dobrý setup aj pre kryptomeny, ktoré s indexom S&P500 aj indexom Nasdaq v posledných mesiacoch silne korelujú. Nutné je však uviesť, že Fundstrat sa môže mýliť a že napríklad popredný analytik JP Morgan Mike Wilson si myslí, že trhy ešte svoje dno nenašli.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.