Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

IEO je ešte horšie, než ICO, tvrdí právnik, ktorý robil pre SEC

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Novodobý nástupca populárneho ICOs (Initial Coin Offerings), takzavané IEOs (Initial Exchange Offerings) je podľa odborníkov, ktorých cituje portál Bloomberg, ešte horšou alternatívou prvotnej investície do začínajúcich kryptoprojektov než ICO.

IEO, čo je skratka pre prvotnú ponuku mincí na konkrétnej zmenárni, sa stalo veľmi populárne v úvode tohto roka vďaka úspešným predpredajom tokenov cez burzu Binance, konkrétne v rámci projektu Binance Launchpad. Na aktivitu Binance rýchlo zareagovali aj ďalšie popredné burzy, ktoré začali ponúkať svoju vlastnú formu IEO.

IEO na burzách sa stalo populárne vďaka jednoduchosti investície a nepochybne k tomu prispela aj záruka burzy, že si každý projekt, ktorý v rámci takéhoto predpredaja ponúka, “preklepla”. Vďaka tomu sa mnohí investori domnievajú, že tokeny ponúkané v takýchto predpredajoch sa týkajú naozaj kvalitných projektov so solídnou budúcnosťou (čo je však v skutočnosti veľmi otázne).

Portál CoinSchedule.com uvádza, že len vo februári 2019 bolo realizovaných už 23 IEO. Vyzbieralo sa v rámci nich 180 miliónov dolárov.

Regulačný status IEO je ale veľmi nejasný – dokonca ešte pochybnejší než v prípade ICO. Právnik v oblasti cenných papieroch Zach Fallon, ktorý riešil tému ICO s americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC), si myslí, že tento model prevzal „to najhoršie z ICO a ešte to zhoršil”.

Jeff Dorman, partner a portfóliový manažér v Arca Funds, medzičasom poukázal na paradox, že takýto predpredaj nových tokenov na konkrétnej burze (napr. Binance) je zjavne v rozpore s decentralizovaným étosom zakotveným v kryptomenách, avšak je to pohodlne ignorované, pokiaľ to funguje.

IEO je nepochybne najziskovejšie pre samotné burzy, ktore takýto predpredaj ponúkajú. Napríklad Binance už v rámci ďalších Binance Launchpadov núti prípadných záujemcov, aby držali väčšie množstvo tokenov Binance Coin na účte, inak sa k možnosti nákupu určite nedostanú. Čím viac ich budú mať, tým bude ich šanca väčšia. Predpredaj je okrem toho nastavený tak, že nové tokeny sa musia kupovať za Binance Coin (BNB), čím sa priamo podporuje rast hodnoty tejto kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne