Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

HW peňaženky Trezor sú v Black Friday zľavách – Pošlite si kryptomeny do bezpečia!

Článok

trezor
Zdroj: unsplash.com

Bankroty spoločnosti Celsius či FTX, či predtým známe hacky kryptomenových búrz Mt. Gox alebo Bitfinex sú jasným dôkazom, že držať kryptomeny na centralizovaných burzách nie je bezpečné. Ak totiž zbankrotujú alebo ich vykradnú, môžete o ne navždy prísť. Chrániť pred takýmto rizikom vás môže bezpečná hardvérová peňaženka.

Pri držbe kryptomien na burzách (či už Coinbase, Binance, Crypto.com či už skrachovanej FTX) alebo iných centralizovaných platformách typu Celsius alebo Block.Fi, musíte dôverovať danej platforme, že sa nedostane do žiadnych problémov. Ak sa tak totiž stane, vaše kryptomeny, ktoré na nich máte, uvidíte len veľmi nepravdepodobne, alebo vôbec. Predošlé skúsenosti v súvislosti Mt. Gox, Celsius, Block.Fi či FTX sú toho jasným dôkazom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Krypto na privátnych peňaženkách je naozaj vaše

Tento problém má jednoduché riešenie – Kryptomeny je možné držať aj na privátnych peňaženkách, na ktoré si ich môžete poslať priamo z týchto búrz. Držbou kryptomien na privátnych peňaženkách sa stávate ich skutočnými vlastníkmi, ktorí ako jediní disponujú tzv. privátnymi kľúčmi. Riziko tkvie v tom, že daný privátny kľúč (seed) k týmto peňaženkám nesmiete stratiť, respektíve ho musíte ochrániť pred zničením alebo krádežou.

Najbezpečnejším spôsobom je použitie hardvérovej peňaženky, ktorá drží vaše prístupové kľúče offline (mimo internet), čo znamená, že hacker sa k seedu nemá ako na diaľku dostať.

trezor affil

Odporúčame Trezor – teraz je v Black Friday zľavách!

Najlepšou hardvérovou peňaženkou na trhu je podľa redakcie Kryptonovinky Trezor Model T od spoločnosti SatoshiLabs (recenzia tu). Okrem toho, že SatoshiLabs je vo všetkom transparentná a ide o open-source riešenie, model T ponúka aj špeciálne funkcie typu Shamir Backup (ktorí eliminuje rizko straty či krádeže seedu) či Passpshrase (ešte o level vyššia bezpečnosť). Lacnejšia verzia Trezor One taktiež ponúka Passphrase a je stále výbornou voľbou pre bezpečnú úschovu kryptomien – obzvlášť ak sa porovnáva bezpečnosť držby kryptomien na burzách s hardvérovými peňaženkami.

trezor sk

Hardvérové peňaženky sú fyzické kusy, čo znamená, že na rozdiel od softvérových peňaženiek je nutné si ich kúpiť. Ide o “daň” za vyššiu úroveň bezpečnosti. Teraz sú však HW peňaženky TrezorBlack Friday zľavách až do 30%. Ak ste teda zvažovali kúpu tohto zariadenia, pravdepodobne dlho nenájdete lepší čas, ako je teraz. Ak pritom chcete podporiť našu tvorbu, použite pri kliknutí na web Trezor náš affiliate link.

Zdroj: Autor, Trezor, SatoshiLabs

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.