Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Burza Bithumb bola pravdepodobne hacknutá

Článok

Bithumb hack
Bithumb hack

Kryptoburza Bithumb na Twitteri stručne oznámila, že výbery a vklady v rámci jej platformy boli dočasne pozastavené.

Bithumb následne na svojej stránke informoval, že k tomuto kroku pristúpil po tom, ako bolo zaznamenané abnormálne množstvo výberov skrz ich monitorovací systém.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Chceli by sme vás informovať o okolnostiach a dôvodoch tohto výpadku a zároveň vás informovať, že váš majetok je v bezpečí. 29. marca o [22:15]h (nie je uvedené časové pásmo) sme zistili abnormálne výbery kryptomien cez náš monitorovací systém. Všetky kryptomeny vlastnené našou spoločnosťou a všetky kryptomeny našich zákazníkov sú pod našou kontrolou na studených peňaženkách. Podľa nášho bezpečnostného manuálu sme zabezpečili všetky kryptomeny od momentu detekcie problému a pozastavili sme vklady a výbery.”

Bithumb zároveň potvrdil, že na riešení problému spolupracuje s bezpečnostnými spoločnosťami a tiež agentúrou Cyber Police, čím v podstate potvrdil, že išlo o hackerský útok, ktorý však bol podľa všetkého vedený “zvnútra” zamestnancom Bithumbu, čo naznačuje aj toto vyjadrenie. ,,Neustále monitorujeme a blokujeme externé pokusy o hack. Bola to však naša vina, že sme sa zamerali len na obranu vonkajšieho útoku a nedostatočne sme overovali interných zamestnancov.”

Bithumb zároveň uviedol, že očakáva asistenciu ostatných búrz, aby sa podarilo ukradnuté kryptomeny vrátiť naspäť.

Podrobnosti týkajúce sa množstva ukradnutých kryptomien sú zatiaľ len predmetom špekulácii a nie sú overené. CoinTelegraph napríklad cituje tweet užívateľa Doveyho Wana, ktorý tvrdí, že z Bithumb zmizli 3 milióny tokenov EOS, čo je v súčasnosti okolo 12,5 milióna dolárov.

V júni 2018 bol Bithumb obeťou útoku, v rámci ktorého zmizli z burzy kryptomeny v hodnote 30 miliónov dolárov. Počas následneho vyšetrovania sa podarilo vrátiť Bithumbu tokeny v hodnote cca 14 miliónov USD.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.