Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate BTC je na historickom maxime, mieri k nemu aj mining difficulty

Článok

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

Aj keď Bitcoin (BTC) delí od historických maxím 67%, jeho dve základne metriky vypovedajúce o jeho bezpečnosti a dlhodobom napredovaní pôsobia skôr tak, akoby práve zažíval býčí trh.

Reč je o bitcoinovom hashrate mining difficulty, metrikách, ktoré súvisia s ťažbou bitcoinu a teda vypovedajú o záujme ťažiarov o túto kryptomenu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin hashrate, ktorý vyjadruje celkovú výpočtovú silu vynaloženú na ťažbu BTC, sa podľa aktuálnych dát blockchain.com dostal pri 7-dňovom priemere (7 Day Average) na nové historické maximá (ATH), keď vyšplhal k úrovni 232 EH/s. Prekonal tak predošlé ATH 231.4 EH/s dosiahnuté 12. júna, teda v deň, kedy stál BTC naposledy 28 000 USD a následne už o týždeň neskôr sa obchodoval už len za 19 000 USD.

Druhou metrikou, ktorá je úzko spojená s hashrate a tiež mieri na historické maximá, je mining difficulty. Ide o automatizovaný nástroj priamo ovplyvňovaný hashrate upravujúci obťažnosť ťažby BTC každé dva týždne (+/-) takým spôsobom, aby udržal tempo ťažby BTC na vopred stanovenej úrovni. Inak povedané ak hashrate rastie, upraví sa mining difficulty nahor, aby sa bitcoiny neťažili rýchlejšie a naopak ak hashrate klesne,  upraví sa smerom nadol, aby sa neťažili pomalšie. Vďaka tomu vieme, že halvingy budú cca každé štyri roky a že aktuálne sa za deň vyťaží v priemere 900 BTC.

Pri pohľade na dáta BTC.com nastane ďalšia úprava mining difficulty už dnes, pričom s najväčšou pravdepodobnosťou stúpne o vyše 3% na 31,99 T, čiže nové historické maximum. Prekonaná tak bude aj úroveň 31.25 T, na ktorú sa dostala obťažnosť 11. mája 2022.

Nutné je zdôrazniť, že počas predošlých medvedích trhov bol hashrate BTC zväčša výrazne nižšie oproti predošlým maximám, čiže súčasná situácia je špecifická a vypovedá o obrovskom záujme ťažiarov pokračovať v ťažbe tohto aktíva – neodrádzajú ich popri tom ani poplašné správy (FUD) spojené s neekologickosťou ťažby BTC, výrazne nižšia cena BTC (oproti ATH), či stúpajúce ceny energii. V skratke priemysel okolo ťažby Bitcoinu prekvitá a nedegraduje, ako by sa mohlo predpokladať v čase, kedy je na trhu zlá nálada – a to či už kryptomenovom alebo vo všeobecnosti.

Zdroj: blockchain.com, btc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.