Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Hardvérové peňaženky Ledger mali problém s výbermi kryptomien

Článok

Ledger Nano X
Zdroj: shop.ledger.com

Niektorí používatelia kryptomenovej peňaženky Ledger nedokázali spracovať výbery pomocou Ledger Live v dôsledku odlivu kryptomien z búrz.

„Spoločnosť Ledger zaznamenala masívne využívanie svojich platforiem a 9. novembra utrpela niekoľko problémov so škálovateľnosťou“, uviedol vo vyhlásení na Twitteri hlavný technologický riaditeľ Ledger Charles Guillemet.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Guillemet odôvodnil problémy dôsledkami prebiehajúcej krízy veľkej kryptomenovej burzy FTX. Dodal, že krypto investori čoraz viac presúvajú svoje kryptomeny z búrz na Ledger.

Spoločnosť Ledger prvýkrát oznámila problémy s 9. novembra okolo [23:00] UTC, kedy jej aplikácia Ledger Live zaznamenala znížený výkon servera. Následne uviedli na Twitteri, že problémy opravili približne hodinu po ich zistení.

Podpora Ledger predtým tiež oznámila, že dočasne pozastavila swapy z FTX a FTX.US na Ledger Live. Ledger spustil túto swapovú integráciu s FTX v júli 2022. To spôsobilo, že niektorí používatelia nemohli odosielať žiadne transakcie pomocou Ledger Live vrátane výberov.

Kryptomenová komunita rýchlo reagovala na prebiehajúce problémy na trhu. Niektorí kritizovali Ledger za výber nesprávnej metódy komunikácie so svojimi zákazníkmi počas prebiehajúcich problémov na FTX. Ľudí zrejme vystrašila formulácia „aktíva sú v bezpečí“, keďže zakladateľ FTX, Sam Bankman-Fried, urobil podobné vyhlásenie na Twitteri 7. novembra.

„FTX je v poriadku. Aktíva sú v poriadku,“ vyhlásil Bankman-Fried vo svojom tweete, len niekoľko hodín predtým, ako burza zastavila všetky výbery kryptomien po tom, čo nebola schopná takéto transakcie spracovať.

Bankrot zvýšil počet používateľov

„Nedávne problémy na Ledger Live prišli v čase, keď Ledger zažil jeden z dní s najvyššou používanosťou vôbec“, povedal hlavný technologický riaditeľ Ledger. Používatelia po dlhšom čase aktualizovali svoje zariadenia alebo prvýkrát použili úplne nové zariadenie. Následne dodal: „Ledger tiež predtým zaznamenal množstvo nárastov návštevnosti po bankrote Celsia alebo hacknutí Solana.“

Veľký konkurenčný poskytovateľ hardvérovej peňaženky Trezor zatiaľ nezaznamenal žiadne problémy spojené s FTX. „Jediný spôsob, ako sa vyhnúť týmto masívnym problémom, je chápať vlastnú úschovu kryptomien ako nevyhnutnosť,“ uviedol výkonný riaditeľ Trezor Josef Tětek. „Nie je to možnosť, je to skutočná nevyhnutnosť,“ zdôraznil.

Napriek tomu, že vlastná úschova je spojená aj s určitými rizikami, mnoho ľudí zaoberajúcich sa kryptomenami, vrátane hlavného technologického riaditeľa Tether a Bitfinex Paola Ardoina, čoraz viac odporúča používateľom mať krypto vo „svojej vlastnej réžii“, teda ideálne na hardvérovej peňaženke.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.