Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Glassnode: Dopyt po bitcoinoch (BTC) sa okolo ceny $20 000 výrazne zvýšil

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Najznámejšia onchain analytická platforma Glassnode vo svojej najnovšej správe k situácii na trhu s Bitcoinom (BTC) upozornila na zaujímavú akumuláciu BTC pri cene okolo 20 000 USD.

Ako vidieť aj na grafe nižšie, pri cene okolo  20 000 USD začalo dochádzať k výraznej akumulácii BTC zo strany krátkodobých držiteľov BTC označovaných ako short term holders (STH – na grafe červená farba), čo sa naposledy dialo, no v menšom rozsahu, pri ďalších psychologicky významných cenách 30 000 USD a 40 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Glassnode tiež konštatuje, že títo krátkodobí držitelia BTC zatiaľ s naakumulovanými bitcoinami prevažne nič nerobia, len držia a nepredávajú, čo môže naznačovať, že ide o skupinu investorov, ktorá menej špekuluje na aktuálnu cenu a môže pristupovať k investícii do BTC viac dlhodobo. Inak povedané môže ísť o akumulačných investorov, pre ktorých sú aktuálne ceny BTC atraktívne na dlhodobú investíciu.

To podľa analýzy Glassnode vytvára predpoklad, že z týchto krátkodobých držiteľov BTC sa môžu postupne stávať dlhodobí držitelia BTC (LTH – long term holders), čím sa vytvorí priestor pre potenciálny odraz ceny BTC hore.

Glassnode preto odporúča naďalej sledovať dozrievanie STH na LTH, a ak sa tento trend potvrdí, vytvorí sa tým silný základ pre označenie potenciálneho dna bitcoinu. V predošlých cykloch totiž platilo, že bitcoin našiel svoje dno v oblastiach, kde z trhu prakticky vymizli krátkodobí držitelia BTC s nerealizovanými stratami, čím zanikol hlavný predajný tlak, nakoľko dlhodobí držitelia BTC majú “pevnejšie nervy“ a sú ochotní bitcoiny dlhšie držať aj v nerealizovanej strate.

Platforma tiež uvádza, že významné predajné tlaky zo strany veľkých inštitúcii pravdepodobne už pominuli, nakoľko k mnohým masovým likvidáciám a bankrotom firiem už došlo. Najhoršia časť kapitulácie BTC by tak už mohla byť za nami, hoci podčiarknuť sa to nedá.

Jednou vecou, ktorá však zatiaľ nesedí s predošlými bearmarketmi je doba, počas ktorej je trhová cena BTC pod jej realizovanou cenou. Aktuálne je to stále len menej než 20 dní, kým v predošlých medvedích cykloch to trvalo medzi 248 až 575 dňami.

Realizovaná cena bitcoinu je cena, ktorá je vypočítaná na základe poslednej transakcie každého jedného doposiaľ vyťaženého bitcoinu a ceny daného BTC v čase onej transakcie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.