Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Giganti z Wall Street si nechcú nechať ujsť ošiaľ okolo Bitcoinu

Článok

Wall Street Bitcoin
Wall Street Bitcoin

Americká nadnárodná spoločnosť z New Yorku Goldman Sachs zaoberajúca sa finančnými službami a bankovníctvom pôvodne už v roku 2018 avizovala, že prinesie na trh Bitcoin futures kontrakty, no príchodom silného medvedieho trhu zo svojich plánov upustila.

Po takmer 3 rokoch sa však Goldman Sachs pre rastúci záujem investorov o Bitcoin opäť vracia k tejto myšlienke a jej obchodné oddelenie potvrdilo, že v priebehu marca prinesie na trh vlastné Bitcoin futures kontrakty.

V Goldman Sachs tak zjavne pochopili, že aj oni sa musí zúčastniť novej vlny ošiaľu okolo najznámejšej kryptomeny. Futures kontrakty na Bitcoin už nie sú žiadnou novinkou a úspešné sa dlhodobo obchodujú napríklad u konkurencie CME Group či skrz Fidelity Group. Príchod jedného z najväčších býkov z Wall Street však naznačuje, že ani tento veľký gigant si tentokrát nechce nechať ujsť príležitosť zúčastniť sa novej jazdy.

CitiGroup vidí v Bitcoine veľký potenciál

Globálna investičná banka Citi (Citigroup Inc) medzitým uverejnila o Bitcoine zaujímavú štúdiu, v ktorom ho označila za “North Star” (severnú hviezdu / severku) inovácii. Správa menuje hneď niekoľko zaujímavých býčich fundamentov najznámejšej kryptomeny.

Banka najprv vo svojej správe poukázala na rastúci trend akumulácie bitcoinov významnými inštitúciami. Spomenula nedávne nákupy firiem Microstrategy či Tesla, čím poukázala, že v porovnaní s rokom 2017 sa prerozdelenie bitcoinov výrazným spôsobom odlišuje. Predošlý bullrun bol totiž takmer výhradne v réžii malých investorov, teda retailu.

https://twitter.com/NischalShetty/status/1366588559516266496

Správa taktiež tvrdí, že Bitcoin má potenciál stať sa budúcou hlavnou menou pre vysporiadanie medzinárodných obchodov. Má vraj totiž “dizajn bez hraníc a nedostatok devízovej expozície ako kľúčových prvokov, ktoré by mohli tento fenomén ovplyvniť”.

Najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvní, či sa Bitcoin stane hlavnou menou pre medzinárodný obchod, je údajne to, ako bude v budúcnosti vnímaný.

Citi totiž tvrdí, že vnímanie Bitcoinu sa postupne mení. Najprv išlo technológiu, následne o nástroj odolný cenzúre a najnovšie je považovaný za aktívum, ktorého je nedostatok. V budúcnosti však môže začať byť vnímaný ako globálna sieť pre výmenu hodnoty.

,,Bitcoin sa stáva de-facto severnou hviezdou priestoru digitálnych aktív a jeho trajektória je považovaná za kompas pre vývoj širšieho ekosystému,” píše sa v správe.

Bitcoin sa podľa Citi rýchlym krokom približuje tradičným financiám. Keď vznikol, bol od nich takmer úplne odpojený. Aktuálne však existuje množstvo spôsobov jeho rýchleho prevodu za fiat a naspäť. Banka poukázal aj na to, že skrz PayPal je teraz možné Bitcoinom platiť absolútne bez starosti. ,,Jedná sa o výrazne zlepšenie schopnosti pochybovať sa medzi týmito dvoma ekosystémami.”

Citi popri tom menovala aj niekoľko rizík, ktoré s Bitcoinom súvisia. Jednou z možnosti je tzv. Flippening – teda teoretická možnosť, že by Bitcoin predbehla v kapitalizácii iná kryptomena. Štúdia uvádza, že tempo rastu altcoinov je v bullrune rýchlejšie, než Bitcoinu. Kým v roku 2020 narástla hodnota Bitcoinu 2,7x násobne, hodnota altcoinov až 3,75x. Inak povedané podiel Bitcoinu a kryptotrhu mierne klesá – medziročne z 69% na súčasných približne 62%.

Ďalším rizikovým faktorom pre Bitcoin by mohlo byť vytratenie sa tézy, že je bezpečným prístavom v čase ekonomickej neistoty. Čína napriek COVID roku preukázala pozitívny hospodársky rast a Citi upozorňuje, že ak sa veľkým ekonomikám podarí dostať z “COVID éry” bež väčších následkov, tradiční investori sa môžu opäť vrátiť späť na bežnejší trh a zabudnúť na “novodobý fenomén bezpečného prístavu”, ktorý má nahradiť zlato.

Zdroj: decrypt.co,

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.