Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bill Gates ostro kritizuje kryptomeny: Spôsobujú smrť pomerne priamym spôsobom

Článok

Bill Gates a kryptomeny
Bill Gates a kryptomeny

Bill Gates, zakladateľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších ľudí na tejto planéte, sa na populárnej sociálnej sieti Reddit zúčastnil rubriky „Ask me anything“ (Spýtajte sa ma hocičo), v rámci ktorej sa nevyhol ani otázkam týkajúcim s a kryptomien.

Gates voči nim zaujal pomerne výrazne kritický postoj: ,,Hlavnou črtou kryptomien je ich anonymita. Nemyslím si, že je to dobrá vec. Schopnosť vlády nájsť pranie špinavých peňazí, daňové úniky a financovanie terorizmu je dobrá vec. Teraz sa kryptomeny používajú na nákup fentanylu a iných liekov, takže je to zriedkavá technológia, ktorá spôsobuje smrť pomerne priamym spôsobom. Myslím si, že špekulatívna vlna okolo ICO a kryptomien je pre tých, ktorí do toho idú dlhodobo, veľmi riskantná.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zatiaľ čo online nákupy drog za zvyšujú, mnoho užívateľov drog stále kupuje nelegálne látky prostredníctvom tradičných metód. Podľa globálneho prieskumu o drogách z roku 2017 bez ohľadu na krajinu, menej než polovica užívateľov drog nakupuje látky prostredníctvom “dark webu”. Globálny priemer percenta užívateľov drog, ktorí používajú “dark-net” je 10,1 percenta, uvádza portál Cointelegraph.

Na Reddite Gatesa kritizovali

Gatesové slová o kryptomenách vyvolali tvrdú kritiku užívateľov Redditu, ktorí sa zúčastnili tejto diskusie. Zatiaľ čo niektorí vyzvali Gatesa, aby si znovu prečítal white paper, iní mu vyčítali, že sa týmito vyjadreniami snaží ako verejne známa a rešpektovaná osoba ovplyvniť trh.

Keď jeden z užívateľov v diskusii poukázal na to, že na nákup drog a realizáciu nelegálnych činnosti ako je pranie špinavých peňazí, financovanie terorizmu či daňové úniky, môže byť použitá aj peňažná hotovosť, Gates argumentoval: ,,Áno, pre tieto druhy (nelegálnej činnosti) sa používa anonymná hotovosť, ale musíte byť vždy prítomní, aby ste ju preniesli, čo spôsobuje, že sa tieto úkony robia ťažšie.”

Postoj Gatesa ku kryptomenám nebol vždy takýto kritický. V roku 2015 dokonca v interview s Erikom Schatzkerom pre Bloomberg povedal, že ,,Bitcoin je lepší než tradičné meny.”

Gates navyše v rámci iniciatívy „Finančné služby pre chudobných” realizovanou jeho nadáciou Bill & Melinda Gates sponzoroval vývoj infraštruktúry Blockchain pre obchodníkov v Keni, aby tam mohli prijať kryptomeny.

Zatiaľ čo Gates je kritický ku kryptomenám, Blockchain je naďalej oblasťou záujmu jeho spoločnosti Microsoft, ktorú založil. Microsoft sa počas minulého roka podieľal na niekoľkých podnikateľských iniciatívach súvisiacich s blockchainom ako je Microsoft Azure alebo Coco Framwork. Spoločnosť nedávno oznámila, že sa rozhodla integrovať decentralizované identifikátory založené na Blockchaine do aplikácie Microsoft Authenticator. Podľa spoločnosti je Blockchain zároveň vhodný na vytvorenie bezpečnej a decentralizovanej formy digitálnej identity.

TIP: Prečítajte si dnešný súhrn noviniek zo sveta kryptomien

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.