Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gary Gensler (budúci šéf SEC) hovoril pred senátom o Bitcoine

Článok

Gary Gensler
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ako sme zmieňovali už niekoľkokrát, Gary Gensler by sa mal stať novým šéfom americkej komisie pre cenné papiere a burzu. Tomuto procesu predchádzalo jeho vypočutie pred senátom.

Gensler počas verejného rozhovoru s predstaviteľmi senátu hovoril aj o kryptomenách, keď poznamenal:

,,Bitcoin a ďalšie kryptomeny priniesli nové myšlienky do sektora platieb a finančného začlenenia, ale taktiež priniesli nové problémy týkajúce sa ochrany investorov, ktorým sa musíme venovať.”

Pravdepodobný budúci šéf SEC zároveň v pozitívnom duchu doplnil, že chce podporiť túto novú inováciu.

Gary Gensler pracoval takmer 20 rokov v Goldman Sachs. Počas vlády Baracka Obamu ,kedy bol Joe Biden viceprezidentom, sa stal predsedom Komisie pre Komoditné futures (CFTC). Po príchode vlády Donalda Trumpa bol profesorom na MIT, kde okrem iného vyučoval o blockchain technológii a o kryptomenách, čo znamená, že má o Bitcoine naozaj dobrý prehľad.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) je pre kryptomeny v Spojených štátoch jedným z najdôležitejších regulátorov a príchod Gesnlera na jeho čelo vníma krypto komunita s nádejou. Dokonca sa predpokladá, že Gensler by mohol počas svojho funkčného obdobia prispieť k schváleniu prvého Bitcoin ETF v USA (Aktuálne má SEC na stole horúcu žiadosť o Bitcoin ETF od VanEck, ktorú včera podporila CBOE pozn.red.).

,,Verím, že finančné technológie môžu byť mocnou silou dobra. Avšak len ak budeme naďalej rešpektovať základne hodnoty SEC v súvislosti s ochranou investorov, emitentov a verejnosti,” dodal vo svojej reči pred senátom.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne