Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Garlinghouse z Ripple prehovoril o žalobe SEC: Sme na správnej strane histórie

Článok

Brad Garlinghouse
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ firmy Ripple Brad Garlinghouse sa prvýkrát podrobnejšie vyjadril k žalobe zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá sa domnieva, že Ripple v minulosti predávala kryptomenu XRP ako neregistrovaný cenný papier.

Brad Garlinghouse, ktorý je do sporu so SEC (Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy) sám “namočený”, keďže predmetom žaloby je aj skutočnosť, že mu bola vyplatená firmou Ripple “tučná” odmena v podobe stoviek miliónov dolárov po údajne nezákonnom predaji tokenov XRP, sa k tejto téme vyjadril na Twitteri.

Garlinghouse v prvom rade dôrazne poprel tieto obvinenia. Uviedol, že SEC nemôže dokázať, že išlo o nelegálny predaj cenných papierov a že firma Ripple je na správnej strane faktov a histórie, čo sa časom dokáže.

Šéf Ripple zároveň prekvapil informáciou, že pred podaním žaloby zo strany SEC sa chceli s týmto regulátorom dohodnúť mimosúdnou cestou (prekvapujúce je to z dôvodu, že doposiaľ bolo prezentované skôr to, že Ripple sa nechcela dohodnúť, pretože chce dokázať nevinu na súde  nechce platiť pokutu pozn. red.). ,,Snažili sme sa a budeme sa naďalej snažiť s novou administratívou SEC (po výmene vlády) vyriešiť to spôsobom, aby komunita XRP mohla pokračovať v inovácii, aby boli spotrebitelia chránení a riadne trhy boli zachované,” uviedol.

Garlinghouse tvrdí, že nedokáže ovplyvniť kroky búrz a iných platforiem, ktoré sa v súčasnosti rozhodli pozastaviť obchodovanie s XRP, alebo túto kryptomenu kompletne odstrániť zo svojej ponuky. ,,Ripple nemá žiadnu kontrolu nad tým, kde je XRP uvedené a kto je jeho vlastníkom,” upozornil a zdôraznil, že XRP je open-source decentralizovaná kryptomena, ktorá sa z 95% obchoduje mimo územia Spojených štátov.

Šéf Ripple sa však popri tom žiaľ nijakým spôsobom nevyjadril k obvineniam, podľa ktorých mala firma Ripple v minulosti platiť burzám a zmenárňam za to, aby zalistovali XRP do svojej ponuky a aby propagovali túto kryptomenu v rámci ich možnosti.

CEO firmy, ktorá stojí za jednou z najdlhšie obchodovaných kryptomien zároveň priznal, že ho sklamal odchod jedného z najväčších investorov firmy Tetragon, ktorá vlastnila 1,5% spoločnosti. Využil to však na to, aby poukázal na ostatných investorov, ktorí napriek žalobe naďalej firme Ripple dôverujú.

Brad Garlinghouse očakáva, že optimistickejší scenár nastane pre Ripple po príchode novej vlády, ktorá by mohla byť údajne najklonenejšia inováciám v oblasti blockchain technológii. Zároveň dúfa, že v roku 2021 bude zavedený zákon o digitálnej komoditnej burze.

,,Od nedostatočnej jasnosti ohľadom predpisov sme sa dostali v USA až k regulačnému chaosu. Od novej administratívy očakávame, že bude znovu zavedená #DCEA / legislatíva zdravého rozumu, ktorá poskytne jasnosť celému tomuto odvetviu.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne