Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

FTC: Instagram, Facebook či WhatsApp prispeli k množstvu kryptomenových podvodov

Článok

podvod
Zdroj: pexels.com

Federálna obchodná komisia Spojených štátov amerických (FTC) označila sociálne média v spojitosti s kryptomenami za mimoriadne nebezpečnú kombináciu, ktorá viedla v roku 2021 k množstvu finančných podvodov.

Správa FTC uverejnená koncom uplynulého týždňa informovala, že podvodníci v roku 2021 obrali oklamaných kryptomenových investorov o viac ako jednu miliardu dolárov, čo bol viac než 5-násobok sumy, ktorú sa im podarilo získať v roku 2020 a viac než 60-násobok čiastky v roku 2018.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento trend pritom pokračuje aj v roku 2022, keďže len za prvé tri mesiace tohto roku sa podarilo hackerom a podvodníkom dostať na zhruba polovicu sumy, ktora sa ukradla skrz kryptomeny v roku 2021.

FTC následne upozornila, že obrovský podiel na týchto stratách mali sociálne siete. Instagram (32%), Facebook (26%), WhatsApp (9%) a Telegram (7%) boli podľa obchodnej komisie hlavnými platformami, cez ktoré sa šírili podvodné kryptomenové schémy. Zaujímavé však je, že FTC v štúdii vôbec nezmienila sociálnu sieť Twitter, ktorá je vo všeobecnosti označovaná za „raj“ kryptopodvodov a spam botov.

Pokiaľ ide o typy podvodov, najbežnejším bol tzv. “Investment Related Fraud”, skrz ktorý mali prísť investori v minulom roku o 575 miliónov dolárov, čiže vyše polovicu všetkých strát. V skratke povedané ide o schému, ktorá je založená na prísľube obrovských výnosov pri investíciiach do kryptomenových schém, ktoré sú vopred naplánované na zlyhanie.

Okrem tohto spôsobu však podvodníci radi prezentovali svoje projekty zneužitím mien známych osobností (celebrít) alebo išlo o podvody pri ktorých sa nechali neskúsení investori nachytať na prísľub „kryptomien zadarmo“ popri čom však prišli o tie svoje vlastné.

ZdroJ: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.