Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Firma Yuga Labs čelí žalobe – vraj umelo nafukovala cenu NFT kolekcie BAYC a tokenu APE

Článok

bored ape yacht club bayc
Zdroj: Unsplash.com

Právnická firma Scott+Scott podala hromadnú žalobu na spoločnosť Yuga Labs, ktorá stojí za populárnou NFT kolekciou Bored Ape Yacht Club (BAYC) a s ňou spojenou kryptomenou ApeCoin (APE).

Právnici Scott+Scott v žalobe podanej 21. júla tvrdia, že Yuga Labs využila rôzne celebrity na propagáciu a nafúknutie ceny NFT série BAYC a tiež tokenu APE s tým, že podporovala „vyhliadky ďalšieho výrazného rastu ceny týchto aktív nič netušiacim investorom.“

,,Akonáhle bolo odhalené, že propagovaný rast bol výhradne závislý na pokračujúcej propagácii na rozdiel od skutočných úžitkových alebo podkladových  technológii, zostal retailovým investorom len token, ktorý stratil viac ako 87% zo svojej nafúknutej hodnoty z 28. apríla 2022,“ tvrdí žalujúca strana, ktorá vyzýva investorov, ktorí majú pocit, že boli zo strany Yuga Labs podvedení, aby sa pridali k hromadnej žalobe.

Poznámka: Cena APE dosiahla historické maximum na úrovni 26,70 USD, no v súčasnosti stojí len 6 dolárov 12 centov. Najnižšia cena (Floor price) tokenov z NFT kolekcie BAYC je aktuálne 87 ETH, kým v čase najväčšieho ošiaľu bola na úrovni 151,5 ETH.

Úspech žaloby Scott+Scott je veľmi otázny, nakoľko by súdu musela dokázať viacero ťažko dokázateľných faktov. Napríklad by museli preukázať, že Yuga Labs a celebrity nezverejnili informácie o platenej spolupráci, ako to vyplýva zo zákona. Taktiež by museli predložiť dôkazy o tom, že Yuga Labs úmyselne „pumpovali“ cenu nahor a potom ju dumpli či to, že tokeny APE sú cennými papiermi.

Presvedčiť o tom súd by bolo veľmi náročné, pretože samotný ApeCcoin vznikol nie priamo z diele Yuga Labs, ale skrz ApeCoin DAO, teda decentralizovanú autonómnu organizáciu za ňou stojacu. YugaLabs si tento token mediálne „adoptovali“ až potom ako bol prijatý komunitou.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.