Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Firma Blockstream Adama Backa bola ohodnotená na 3,2 miliardy dolárov

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kanadská bitcoinová spoločnosť Blockstream vyzbierala v rámci „B kola financovania “ (Serie B) kapitál v hodnote 210 miliónov dolárov. Ten jej umožní investovať do budovania novej infraštruktúry v súvislosti s ťažbou Bitcoinu. Hodnota spoločnosti, ktorej zakladateľom je Adam Back, bola odhadnutá už na 3,2 miliardy dolárov.

Na druhom kole financovania spoločnosti Blockstream sa zúčastnili dve firmy – britská spoločnosť Baillie Gifford a singapurský IFinex, pričoom IFinex je známy ako materská firma kryptoburzy Bitfinex a emitenta najväčšieho stablecoinu Tether.

Budú vyrábať vlastný BTC ASIC miner

Blockstream po druhom kole financovania uviedol, že získal za nezverejnené financie duševné vlastníctvo a kľúčových zamestnancov izraelského výrobcu hardvéru na ťažbu bitcoinov Spondoolies. Táto akvizícia má spolu so získaným kapitálom 210 miliónov dolárov pomôcť posunúť Blockstream dopredu s jeho vlastnými produktmi pre ťažbu kryptomien vrátane nedávno oznámenej služby Blockstream Energy, ktorá umožní producentom energie predať nadbytočnú nespotrebovanú energiu ťažiarom BTC. Nový kapitál má taktiež podporiť finančné produkty firmy zamerané na Bitcoin, ako je sieť Liquid sidechain.

Blockstream podľa strategického riaditeľa firmy Samosna Mowa chce taktiež už budúci rok priniesť na trh vlastný ASIC Miner pre ťažbu Bitcoinu. Prispieť by k tomu mala práve akvizícia izraelskej firmy Spndoolies. Medzi najvýznamnejších výrobcov ASIC minerov v súčasnosti patria Bitmain, Canaan či Marathon Patent Group.

Zakladateľ Blockstream Adam Back je vynálezcom systému hashcash, ktorý údajne ovplyvnil aj prácu Satoshiho Nakamota (záhadného tvorcu Bitcoinu) na samotnom Bitcoine. Niektorí sa dokonca domnievajú, že práve Adam Back je najpravdepodobnejším kandidátom na Satoshiho Nakamota, čo pochopiteľne už niekoľkokrát poprel. Ďalším popredným členom Blockstream je významný bitcoinový core developer Gregory Maxwell.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.